Výmluvy se již nenosí. 3 rady na hubnutí pro pohodlné!

Člověk je od přírody líný tvor a má tendenci si věci co nejvíce usnadňovat. V mnoha oblastech života to není velký problém, ovšem u redukce váhy platí, že pokud má mít snaha nějaký efekt, ošidit ji nemůžete. Chcete shodit kilogramy? Chcete konečně dosáhnout vysněné postavy? Opřete se tedy do toho!

Výmluvy se již nenosí. 3 rady na hubnutí pro pohodlné!

1. Motivace a sebekontrola

Také se vám často stává, že se nadchnete pro zdravou výživu a pohyb, avšak po několika dnech motivace vymizí a vy jste opět na začátku? Nejste první ani poslední. Avšak pamatujte, že úspěšné hubnutí záleží především na stavu vaší psychiky a míry odhodlanosti. Pokud už se na tuto cestu vydáte, buďte o ní přesvědčení a nevzdávejte se. Můžete zvítězit a zvítězíte! Zamyslete se, co vás nejvíce motivuje. Jsou to staré fotky, kde vypadáte skvěle? Je to ztráta kondice, kterou jste před nějakou dobou měli bezchybnou? Nebo vás v důsledku vyšší váhy trápí zdravotní problémy? Zaměřte se na svoje „proč“ chcete zhubnout a připomínejte si ho vždy, když budete mít tendenci boj vzdát.

 

2. Plánování předem

Předpokladem pro úspěšné zvládnutí správného stravování v kombinaci s vhodnou fyzickou aktivitou je plánování. Každý totiž musí chodit do práce, věnovat se rodině a domácnosti. Pokud se však budete vymlouvat na nedostatek času, nikdy kilogramy neshodíte. Nejlepší řešení pro všechny, kteří mají nabitý program každý den, je vypracovaný plán. Vytvořte si vyvážený jídelníček na každý den. Tomu potom přizpůsobte nakupování potravin. Jídlo si nachystejte den předem do krabiček, které si můžete vzít sebou do práce či kamkoliv jinam. Krabičkování vám velmi usnadní dodržování stravy.

 

3. Pohyb, který zabaví

Asi největším problémem pohodlných lidí je nechuť ke sportu a fyzicky náročným činnostem. Všechno to začíná v hlavě – pokud je mozek přesvědčen, že vykonávaná činnost je nezábavná či dokonce úmorná, do každého dalšího cvičení se budete muset nutit. Zkuste si tak sport či cvičení spojit s něčím příjemným. Nejlepší možností je najít si pohyb, který vás doopravdy bude bavit. Nemusíte se dřít na strojích ve fitness centru pod vedením osobního trenéra. Můžete vyzkoušet například sálové lekce – pilates, jógu, spinning, fit dance či kruhový trénink. Určitě najdete cvičení, které si zamilujete.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.