Módní průmysl s ekologickou tváří

Zajímáte se o životní prostředí? Není vám jedno, co jíte a v čem žijete? Chcete, aby naše planeta zůstala dlouho krásná a zdravá i pro vaše děti?Pokud je odpověď na všechny tři otázky ano, určitě tento životní postoj promítáte do všech oblastí vašeho života. Je jedním z nich i módní průmysl?

Módní průmysl s ekologickou tváří

To, co neví každý

Každý průmysl má svou odvrácenou stranu. Nejinak je to i u textilního odvětví. Velkovýroba oblečení má za následek lokální znečištění životního prostředí, které se výrazně podepisuje na flóře i fauně v dané oblasti. Textilní firmy produkují obrovské množství odpadních vod, které obsahují soli a chemikálie. Jen málokterá výroba má zároveň čističku vod – odpadní látky se obvykle vypouštějí přímo do okolí. Tyto látky ve vodě zahubí veškerý život a přispívají ke tvorbě sinic. V úvahu je potřeba vzít také dopravu. Každá velká společnost, která vyrábí oblečení, má výrobu přesunutou do rozvojových zemí. Protože zdejší lidé jsou ochotní pracovat v nelidských podmínkách a za neuvěřitelně malou mzdu, firmy zde ušetří miliony. Netřeba zmiňovat, že mnohdy se v dílnách najdou i děti. Z těchto zemí se pak oblečení musí dopravovat do západního světa. Znečištění ovzduší pramenící z tohoto dovozu je markantní.

Nakupujte chytře

Chovat se šetrně k životnímu prostředí není žádná věda. A to i tehdy, když se jedná o nákup oblečení. Proč totiž podporovat velké firmy, které decimují přírodu jen pro svůj vlastní zisk? Pojďte na to jinak. Na českém trhu vznikl originální koncept Dedoles. Ten shromažďuje malé firmy a podnikatele, kteří svou výrobou neubližují ani zvířatům ani přírodě. Můžete si tak zde obohatit šatník o vtipná trička s potiskem, teplé ponožky, metalové oblečení, plátěné tenisky z konopí či jiné jedinečné kousky oblečení. Nakupujte chytře, podpořte českou ekonomiku a odneste si kromě nového oblečení také skvělý pocit, že pomáháte naší planetě Zemi!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.