Angreštové smoothie – lahůdka a velká porce zdraví přímo z přírody!

Malé sladké bobulky dozrávající na keřích, které oslní nejenom vynikající chutí, ale také výživovou hodnotou. Angrešt je sice jednou z nejmladších pěstovaných plodin u nás, avšak je velmi oblíbený. Proč jej zahrnout do svého jídelníčku?

Angreštové smoothie – lahůdka a velká porce zdraví přímo z přírody!

Výborná chuť a vitamíny v jednom

Je pravdou, že angrešt má tvrdší slupku, která bývá kyselá, avšak pod ní se skrývá sladká dužina plná semínek. Co je však nejdůležitější – je skvělým ovocem na pročištění organismu od toxických a nežádoucích látek. Velká hojnost vitamínu A, B, C a E z něj dělají superpotravinu. Kromě vitamínů se angrešt může pochlubit i životně důležitými minerály, jako je vápník, fosfor, měď, zinek, křemík, hořčík a železo. Ovoce je také plné kyselin. Kyselina askorbová, cironová a šťavelová pozitivně ovlivňují trávící soustavu a vstřebávání důležitých živin. Velký obsah pektinu z těla odstraní sloučeniny těžkých kovů a potlačí volné radikály. Pravidelnou konzumací angreštu docílíte výrazného zlepšení funkce ledvin.

 

Smoothie z angreštu

Toto ovoce do smoothie skvěle hodí. Připravujte jej však i se slupkou, jinak se ochudíte o podstatnou část vitamínů a živin!

Bobulové smoothie

1 hrnek malin

1 hrnek borůvek

1 hrnek angreštu

1 banán

250ml sójového mléka

 

Letní smoothie

2 hrnky angreštu

1 hrnek bílého rybízu

1 hrnek ostružin

100ml vody

 

Smoothie s angreštem a jahodami

1 hrnek jahod

1 hrnek angreštu

1 banán

1 jablko

1 bílý jogurt

 

Nejrychlejší cesta ke smoothie

Smoothie je v současné době velmi populární forma přijímání zdravé výživy. Příprava je totiž snadná a velmi rychlá, musíte však mít odpovídající vybavení. Tím je mixér Orava RM-2000, který vás překvapí svým motorem o výkonu 2000 W a šesti čepelovým nerezovým nožem, který si hravě poradí i s tvrdými a odolnými surovinami na přípravu jídel. Mixér má dvoulitrovou nádobu, což se rovná zhruba čtyřem porcím smoothie. Připravovat se v něm samozřejmě však dá i spousta jiných dobrot – počínaje omáčkami, konče polévkami či dezerty. Údržba přístroje je snadná, všechny demontovatelné díly je možné mýt v myčce nádobí.

Pokud vás mixér Orava RM-2000 zaujal, najdete jej na www.orava.info.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.