Zajistěte svým dětem zdraví

Epidemie chřipky je naštěstí již téměř zažehnána, to však neznamená, že bychom měli polevit v konzumaci vitamínů. A že pestrý jídelníček je nejlepší prevence proti různým onemocněním není pro nikoho žádná novinka. Jak ale dostat zdravé pokrmy do svých ratolestí? Máme pro vás několik tipů, jak si zajistit zdraví nejen v období chřipek a nachlazení, vitamíny totiž nestačí doplňovat pouze v „rizikových obdobích“.

Zajistěte svým dětem zdraví

Vaječné sendviče

Ingredience:

toastový chléb

salát

2 vejce

avokádo

okurka

sezam

sůl, pepř

Postup:

Z vajíček připravte klasická volská oka. Toastovému chlebu odkrojte tvrdé okraje, na toast položte salát, volské oko, plátky okurky a poklaďte avokádem. Na ozdobu avokádo posypte sezamovým semínkem. Druhý toast připravte stejně. Z toastů můžete pomocí velkých vykrajovátek vykrojit i různé tvary, které děti baví.

 

Müsli mix

Ingredience:

ovesné vločky

kousky jablíček

rozinky

skořice

cukr/zlatý sirup/datlový sirup/jiné oblíbené sladidlo

Postup:

Veškeré ingredience nasypte na pekáček a vše dobře promíchejte. Nechte v troubě na 25 minut a 180 stupňů zapéct. Vychladnuté domácí müsli nasypte do dvoupatrové misky. Do horní části nalijte bílý jogurt, na který můžete nasypat oblíbené ovoce. Skvěle se hodí například broskve nebo maliny.

 

Ovocný koktejl se semínky

Ingredience:

1/2 ananasu

1 pomeranč

1 jablko

2 kiwi

chia semínka

dýňová semínka

Postup:

Veškeré suroviny očistěte a nakrájejte na menší kousky. Pro přípravu tohoto koktejlu se vám bude skvěle hodit kuchyňský mixér Orava RM-1550, který disponuje výkonným 1 500 W motorem. V něm můžete připravovat lahodná smoothie, ovocné koktejly, šťávy, polévky, zmrzliny, pyré nebo dětskou výživu. Mixér Orava zpracovává suroviny tak, že v nich zanechá maximum výživných látek a vitaminů. Díky 6-čepelovému nerezovému noži se vám v mixéru podaří rozmixovat i tak tvrdé suroviny, jako jsou kostky ledu. Mixovací nádoba má objem 2 litry a velmi snadno se čistí. Výkon mixéru Orava RM-1550 můžete plynule regulovat až do 30 000 otáček za minutu a praktická je i funkce Pulse.

Univerzální mixér na sekání, mixování i mletí se hodí v každé domácnosti. Pokud v té vaší chybí, vyberte si mixér Orava RM-1550 nebo další mixéry na www.orava.cz.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.