Z postýlky do postele

Z postýlky do postele

Je to tu. Z vašeho malého děťátka vyrostl rošťák, případně usměvavá princezna. Je na čase přesídlit z dětské postýlky do opravdové postele. Je velmi důležité, aby splňovala kritéria pohodlí, prostoru a bezpečnosti. Vybírejte proto pečlivě a zvažujte různé alternativy.

 

Ujasněte si priority

Při výběru dětské postele nejspíš budete vycházet z vašich určitých představ. Jedna věc je, aby se vzhledově a stylově hodila do dětského pokoje. V tom není potíž, jelikož trh v současné době nabízí nepřeberné množství postelí různého barevného provedení, materiálů. Nemusíte se přitom omezovat jen na klasické tvary lůžek, jak je znáte. Třeba dětská auto postel je originálním místem pro pohodlné spaní kluků i holčiček. Při výběru vhodné postele musíte zvážit i vaše prostorové podmínky. Jistě, pokud bydlíte v rodinném domku a každé dítě má svůj vlastní pokoj, pak si můžete dovolit s tvary a velikostí postelí doslova kouzlit. Jestliže ale disponujete například panelákovým bytem a možnost samostatných dětských pokojů je zatím jen vaším snem, asi budete vybírat mezi dětskými patrovými postelemi, nebo lůžky s úložným prostorem. Nezapomeňte také na kvalitní rošty a matrace. Zvýšená počáteční investice se vám vrátí v podobě klidného spánku vašich dětí.

 

Samostatné dětské postele

Rozhodli jste se pořídit vaší ratolesti dětskou postel. Pokud už máte pokoj zařízen ostatním nábytkem, budete chtít, aby korespondovala s dalším vybavením. Není nic jednoduššího než zakoupit postel ze stejného materiálu jako je šatní skříň a psací stůl. Barvy si taktéž můžete směle vybírat. I když teď zrovna nepotřebujete další úložné prostory, popřemýšlejte, zda postel s vysouvací zásuvkou nepřijde v budoucnu vhod. Hraček stále přibývá a vaše dítě bude jistě rádo za místo pro své poklady. Úžasnou vychytávkou jsou i postele s přistýlkou, pro pohodlné přespání kamaráda.

 

Patrové postele děti milují

Omezený prostor při zařizování jakéhokoliv pokoje je jistě určitou nepříjemností. Vy se ale při výběru postele pro vaše děti nemusíte obávat, že byste nenašli tu pravou. Dětské patrové postele jsou jak praktické, tak i zábavné. Lze k nim snadno připevnit například skluzavku, atypický žebřík, schodiště. Máte-li ještě v paměti patrové postele, které nebyly nikdy příliš komfortní a spodní palanda byla vždy tak trochu za trest, pak při prohlídce nynější nabídky propadnete v úžas. Dobrým typem jsou i vyvýšené postele. Dostatečně vysoké stropy vám umožní umístit je do takové výšky, aby se pod ně vešel například psací stůl, malá herna, nebo úložné prostory.

 

Myslete na bezpečnost

Obzvlášť pro malé děti jsou ostré hrany, vyvýšená lůžka a různé žebříky nebezpečné. Až budete tedy přemýšlet, jak si vybrat dětskou postel, berte v potaz i věk a fyzické možnosti vašeho dítěte.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.