Jaké vybavení by ve škole určitě nemělo chybět?

Jaké vybavení by ve škole určitě nemělo chybět?

Školní vzdělávání se od dob zavedení povinné školní docházky proměnilo téměř k nepoznání. Stále sice platí, že tím nejdůležitějším prvkem a klíčem k úspěchu je schopný pedagog, prostředky, které má ale dispozici pro podporu svého výkladu, jsou v dnešní době na nesmírně vysoké úrovni. Vyučující má tak po ruce prostředky, prostřednictvím kterých může své studenty lépe motivovat, snadněji udržet jejich pozornost a také učinit svoji prezentaci daného tématu srozumitelnější. Výše uvedené navíc platí stejně tak pro mateřskou školu jako pro univerzitní učebny. Byla by proto velká škoda takovéto pomoci a podpory nevyužít. Co by tedy nemělo chybět v žádné třídě a učebně?

 

Klasika, bez které to nejde

Jen velmi těžko si lze představit učebnu bez tabule. Doby, kdy tabule existovala jen v jednom provedení, jsou ale dávno pryč, a kromě volby tabule podle druhu povrchu (keramické, lakované, skleněné…) se lze rozhodovat i mezi tabulí klasickou a interaktivní.

 

Zařazení audiovizuálních prvků

Každý výklad oživí zařazení audiovizuálních prvků v podobě obrázků, videí i zvukových stop. Výklad je jimi vždy oživen a jeho názornost výrazně vyšší. Ve třídě by proto neměl chybět datový projektor, případně interaktivní displej. Ve spojení s připojením daného zařízení nebo počítače k internetu je navíc zásoba materiálů vhodných k podpoře výuky prakticky nekonečná.

 

Interaktivita

Nejvyšší míru zapojení žáků či studentů do výuky nabízí interaktivní prvky. Jedná se především o moderní interaktivní tabule, ať již jde o samostatné systémy nebo kombinaci klasické tabule s projektorem a příslušnými doplňky a správným softwarem. Využít lze i interaktivní dotykové displeje. Tyto prvky navíc podporují osvojování dovedností pro práci v týmu, zvláště pokud jsou schopny pracovat v multidotykovém režimu.

Na trhu je dnes dostupných mnoho zařízení pro podporu výuky. Vzhledem k tomu, že ve vzdělávání by neměly být přípustné žádné kompromisy, neváhejte a využijte jich!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.