IPL epilace: konečně bez chloupků, a to bez bolesti i zarudlých pupínků po holení

IPL epilace: konečně bez chloupků, a to bez bolesti i zarudlých pupínků po holení

Holení je pro nás ženy sice volba, ale v dnešní době, ať chceme nebo ne, povinná. Vyjít si s neoholeným podpažím nebo nožkami nás staví do situace holek, které zanedbávají hygienu. Oholená se stalo synonymem pro čistá, ale i atraktivní.

Nejvíce se umíme potrápit s „údržbou“ intimních partií. Trvalejší odstranění chloupků je v těchto partiích bolestivější. Řada žen trpí zarůstáním chloupků po holení. Největším problémem je holení žiletkou. Nejde jen o zarůstání několika chloupků, ale mnohdy o velice nepříjemnou reakci těla, kde se holené místo celé zanítí a objeví se na něm velké množství pupínků.

Různé chemické metody odstraňování ochlupení pomocí speciálních krémů a pěn rovněž nevyhovují každému a řada žen na tuto kosmetiku opět špatně reaguje. Může se objevit zčervenání, pálení intimních partií, dokonce vyrážka či ekzém.

Doba naštěstí přinesla novinku: IPL epilaci, která se jeví jako záchrana před zdlouhavým a téměř každodenním odstraňováním chloupků.

 

Víte, jak se liší depilace od epilace?

Depilace

Depilátor odstraňuje chloupky bez toho, aby došlo k odstranění kořínků. Běžně o ní tedy mluvíme, pokud se holíme žiletkou, nebo holicím strojkem. Nevýhodou je, že pokožka zůstane hladká a bez chloupků pouze po velice krátkou dobu. Další nevýhody spojené se vznikem nevzhledných a bolestivých pupínků jsme již zmínili. Na druhou stranu je samotná depilace velice rychlá a hlavně bezbolestná. Holit se dá na sucho i na mokro, takže klidně si nohy „přeholíte“ během dne jen tak narychlo. Jaký dámský holicí strojek je nejlepší? Podívejte se na srovnávací test dámských holicích strojků.

Epilace

Pří epilaci odstraňujeme chloupky i s kořínkem. Mohly bychom to dělat pinzetou chloupek po chloupku, to by nám ale zabralo tolik času, že už bychom takto zkrášlené i tak nemohly nikam vyrazit. Proto existují epilátory – automatické elektrické strojky se sadou pinzet na hlavě epilátoru. Nevýhodou je, že pro řadu žen dokáže být epilace nesnesitelně bolestivá. Nepomáhají ani speciální masážní či chladící hlavice. Výsledek je však dlouhotrvající. Chloupky navíc postupně slábnou a začínají být méně nápadné, případně přestanou růst na daném místě zcela.

 

IPL epilace – konečně bez bolesti, a i s kořínkem

Citlivá pokožka doslova volá po jiné metodě depilace či epilace. Ale i pokožka každého, komu chloupky rostou hodně intenzivně. A řešení se objevilo – IPL epilátor. To, co jste si dříve mohly dopřát pouze v beauty salonech, si dnes lze dělat v domácích podmínkách. Což je mnohem levnější i pohodlnější. Navíc nemusíte řešit stud, pokud jde o epilaci intimních partií.

IPL epilace je bezbolestná a bez průvodních negativních důsledků pro pokožku. Chloupky se postupně poměrně rychle ztenčují, stávají se neviditelnými, až nakonec přestanou zcela růst.

Má však i své nevýhody. Epilací zasáhnete jenom chloupky v růstové fázi. A proto se musí několikrát opakovat, abyste zasáhly i ty, které se do ní dostaly později. Při pravidelném používání však lze nakonec ochlupení trvale odstranit. Další nevýhodou je, že epilace funguje pouze na chloupky tmavé. Takže pravé blondýnky mají smůlu. Stejně tak vám IPL epilace nepomůže, pokud máte chloupky již šedivé.

 

Co slibují výrobci IPL epilátorů?

  • IPL epilací odstraníte podle typu chloupků, jejich barvy i barvy pokožky cca 85 % všech chloupků – nebo více.
  • První skutečně viditelné výsledky se objeví po třech až čtyřech ošetřeních, které se dělají v rozestupu dvou týdnů.
  • Následně pak stačí ošetření opakovat po čtyřech až osmi týdnech.

IPL epilátory jsou poměrně dražší beauty přístroje, jejichž životnost je omezena životností lampy. Obecně lze předpokládat, že vám přístroj vydrží 15 až 20 let, a to při výrobcem doporučované frekvenci používání.

Přestože se na trhu objevují různé značky IPL epilátorů, nejdále s touto technologií došly IPL epilátory Philips a IPL epilátory Braun. Takže neexperimentujte a vsaďte rovnou na ty nejlepší.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.