Jaké komponenty se dnes používají v chytrých topných systémech?

Jaké komponenty se dnes používají v chytrých topných systémech?

Součástí moderních chytrých domácností jsou dnes také topné systémy, které pracují inteligentně a automaticky. Neobejdou se ovšem bez takových komponentů, jako jsou tahoměry, ventily, různé typy regulací, měřicí přístroje, tlakoměry, hladinoměry, termponohy, servopohony, manometry a mnoho dalších. Povězme si tedy něco alespoň o těch nejdůležitějších.

 

Druhy ventilů

Bez ventilů různých typů se dnes neobejdou nejen topné systémy. Například jsou zde směšovací ventily, z nichž patří k těm vůbec nejmodernějším termostatický směšovací ventil určený k přesné regulaci topné vody. Používá se zejména ve spojení s přívodem teplé vody k umyvadlu či ke sprše.

Pak zde máme dělení ventilů podle počtů otvorů pro další připojení. Jsou to dvojcestné i třícestné ventily, stejně jako čtyřcestné ventily.

Ke kontrole případného zavzdušnění se využívají automatické odvzdušňovací ventily. Pokud jsou trubky zavzdušněné, bude vás topení více stát, neboť musíte zvýšit intenzitu, proto je vždy lepší odvzdušňovat co nejdříve. Automatické odvzdušňovací ventily toto dokážou v podstatě za vás.

Posledním z typů ventilů, které si zmíníme, jsou ventily pro expanzní nádoby.

 

Digitální manometr

Ke kontrole tlaku v různých částech vytápěcího systému se používají vysoce moderní digitální manometry. Dokážou kontrolovat kvalitu spalin kupříkladu přímo v komíně, což je dnes velice důležité. Digitální manometr může ušetřit spoustu starostí, ale není zcela nedílnou součástí topného systému.

 

Ekvitermní regulace

Zaslechli jste výraz ekvitermní regulace a nejste si jisti, o co se jedná? Pak vězte, že je to pro snadné ovládání celého systému na dálku. S ekvitermní regulací bude vaše domácnost velmi chytrá, neboť dokáže komunikovat s počítači, tablety a mobily.

 

Analyzátory

Součástí těch nejpokročilejších vytápěcích soustav jsou rovněž různé typy čidel a k nim připojených analyzátorů. Jedním z nich je také analyzátor spalin, který dokáže odhalit příliš vysoké hladiny takových nebezpečných plynů, jako je oxid uhelnatý nebo oxid uhličitý.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.