Vydržte fit a v kondici i během vlezlé zimy

Hory vánočního cukroví, vymýšlení dárků pod stromeček a venku zima, že se člověku nechce vystrčit ven ani nos. To všechno a k tomu samozřejmě nemalá dávka předvánočního stresu z nakupování, pečení, úklidu a péče o děti vám nenechává příliš prostoru na nějakou tu volnou aktivitu. S pracně nabytou kondičkou v průběhu jara a léta se postupně, ač nechtě, loučíte a psychicky se připravujete na jarní období, kdy se budete potřebovat opět vrátit do kondice. Nenechte to vše dojít tak daleko a i v zimním víru nalezněte škvíru jen pro sebe, hodíte do pohody jak své tělo, tak samozřejmě i mysl. Zde je pár horkých tipů, které vás rozhodně zvednou ze židle.

Vydržte fit a v kondici i během vlezlé zimy

Pomalu ale jistě na Hot Józe

Není třeba se vyhřívat pouze u televize zabalená v dece, sledovat s manželem ne zcela oblíbené sportovní kanály a poslouchat o horkých sázkových tipech na různá sportovní klání na stránkách http://extra.bet365.com/news/cs. Nejen v tomto chladném ročním čase je skutečnou trefou do černého pravidelná dávka Hot Jógy. Z klasických jogínských pozic je seskládána sestava asán v přesně daném pořadí, během nichž řádně protahujete, stlačujete a posilujete každý sval i orgán v těle. Oproti klasické józe se cvičící skupina nachází v místnosti vytopené na 40 °C, takže se ideálně během 90minutové lekce prohřejete. V této teplotě se parádně zapotíte a zbavíte se tak všech škodlivých látek z těla, navíc Hot Jóga blahodárně působí proti stresu, posiluje imunitu, stimuluje všechny systémy lidského těla a mimo jiné taktéž ideálně formuje postavu. Pro věčné zmrzlíky se jedná o příjemnou variantu perfektního prohřátí těla až do morků kostí.

 

Skotačení v klidu a tichu domova

Ideální pro sportovce samotáře, kterým vyhovuje setrvání v domově, je skákání přes švihadlo. Klidně začněte se švihadlem, které za pár korun pořídíte kdekoliv v obchodě. Pravidelným hopkáním perfektně zpevníte kompletně celé tělo. Až se do toho dostanete, sami si budete chtít rychle koupit kvalitnější švihadlo se všemi možnými vychytávkami ve speciálních sportovních prodejnách. Vhodné je skákání prokládat všemožnými zpevňovacími cviky se zaměřením na jednotlivé partie svalů. Vytvořte si vlastní sestavu dle svého, proložte ji posilovacími cviky na břicho, hýždě i paže a brzy na sobě začnete pozorovat změny k lepšímu. Pravidelným skákáním posílíte nejen tělesné partie, ale rovněž i srdce a svaly dýchací.

 

Zumba pro náruživé tanečnice

Tento skvělý kardio trénink vás dostane svou nadčasovostí a volností pohybu. Během jedné lekce se pravidelně střídají rychlé a pomalé pasáže cvičení v závislosti na rychlosti skladby. Krásně a efektivně spálíte přebytečné tuky a taktéž samozřejmě zpevníte ochablé svalstvo. Ač se vám to nebude zprvu zdát, pocítíte svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte. V rytmech salsy, cha-chy, břišních tanců, reggaetonu, tanga a mnoha dalšího se postupně naučíte jednoduché choreografie, které si každý lektor vymýšlí sám. Bez zbytečného a sáhodlouhého vysvětlování prostě, jednoduše vpadnete mezi ostatní a okamžitě se zapojíte mezi ostatní cvičící. Během jedné takové akce vypotíte neuvěřitelných 500 kcal, avšak vše se samozřejmě odvíjí od aktuálního nasazení, s jakým se do cvičení zrovna vrhnete. I zde a u všech druhů cvičení platí základní pravidlo a to pravidelnost – cvičit alespoň 45 min 3x týdně, aby byly účinky vaší dřiny znát. Nebojte se, vaše tělo je extrémně přizpůsobivé, brzy si na pravidelný přísun pohybu a endorfinů zvykne natolik, že si jej pak bude sám vyžadovat.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.