Sportovní spodní prádlo – proč po něm sáhnout?

Ať už sportujeme pravidelně nebo jen občas, nemělo by nám v šatníku chybět sportovní spodní prádlo! To má totiž řadu výhod, které během sportovních aktivit jistě oceníme. Mezi ně patří třeba maximální pohodlí, prodyšnost oproti klasickému spodnímu prádlu či zpevnění a držení prsou na místě.

Sportovní spodní prádlo – proč po něm sáhnout?

Proč zvolit sportovní podprsenku?

Sportovní podprsenka je opravdu důležitým kouskem, který by žádné ženě neměl chybět. Podprsenka neslouží jen k tomu, aby udržela prsa na jednom místě. Mimo jiné musí rozložit hmotnost prsou mezi ramena a záda, čímž se zabrání nežádoucímu pohybu, bolestivým pocitům, potrhání vaziva a následnému poklesu poprsí. A to žádná z nás opravdu nechce.

 

Další výhody sportovního prádla:

  • prodyšný a funkční materiál
  • přizpůsobené na pohybové aktivity
  • poskytují maximální oporu prsou
  • použité příjemné materiály
  • sportovní podprsenky snižují bolest prsou
  • neomezují v pohybu

 

Jak si ale tu správnou podprsenku vybrat?

Každá žena, která sportuje, jistě ví, jak je nepříjemné, když poprsí příliš skáče. A o to více trpí ženy, které příroda obdařila více. To však neznamená, že je sport tabu. Jen je potřeba vybrat tu správnou sportovní podprsenku, která tento problém eliminuje.

 

Správná velikost

Na co se tedy při výběru dámské sportovní podprsenky zaměřit? Určitě na velikost! Ta hraje zásadní roli. Sportovní podprsenka nesmí příliš stahovat. Pokud se tvoří vybouleniny nad košíčky, na zádech či se zařezávají ramínka, pak sáhněte po větší velikosti.

Na druhou stranu nesmí být dámská sportovní podprsenka zase moc volná, jinak by dobře neplnila svoji funkci. Tudíž musí být tak akorát! Pohodlná, příjemná a musí dobře sedět. Takovým dobrým ukazatelem, že máte vhodnou velikost, je to, když vložíte pohodlně dva prsty pod ramínka a spodní lem.

 

Střih podprsenky podle zvoleného sportu

Ano, i střih podprsenky je důležitý a jde ruku v ruce s velikostí! Je pochopitelné, že podprsenka na běh bude vypadat jinak než třeba ta na jógu. Pro dynamičtější sporty je vhodné sáhnout po takové, která bude hodně pevná s širokými, polstrovanými ramínky. Ideální je sportovní vyztužená podprsenka, aby se zabránilo samovolnému padání z ramen. Tyto podprsenky by měly používat i ženy s větším poprsím, ať už dělají jakýkoliv sport.

Pro klidnější sporty není nutností přílišná pevnost podprsenky. V žádném případě ale nedoporučujeme sportovat v klasické podprsence s kosticemi. Určitě sáhněte po bezešvé podprsence, která poskytne dostatečné pohodlí.

 1508-2010388360

Ramínka do X

Jistě už jste se setkali se sportovní podprsenkou, která má ramínka přes záda do X. Ty jsou vhodné pro provozování náročnějších sportů, neboť poskytují lepší oporu poprsí. V dnešní době však najdete takové i mezi modely s rovným rozložením ramínek.

 

Funkční materiál

Sportovní spodní prádlo je vyrobeno z funkčních materiálů, které dokážou od pokožky dobře odvádět pot. Nejčastěji bývají vyrobené z polyesteru, polypropylenu, polyamidu a kvůli flexibilitě bývá přidáván elastan. Díky použitým materiálům je sportovní spodní prádlo měkké, tvarově stálé a nemačká se. 

 1507-2010296337

Sportovní kalhotky

K podprsence je vhodné pořídit i sportovní spodní kalhotky. A proč používat sportovní na místo normálních? Klasické kalhotky nejsou pro sport přizpůsobené, a tak se může stát, že se v nich nebudeme cítit příjemně. Naopak dámské sportovní kalhotky jsou tak navržené, přizpůsobené a vyrobené z pohodlných, prodyšných a funkčních materiálů, díky kterým se budeme cítit zcela přirozeně a nebude nás nic omezovat. Jsou navíc dělané i tak, aby nás nijak neškrtili, takže si pak můžeme více užít jakoukoliv sportovní aktivitu.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.