Matrace Slumberland myslí na spánek všech členů rodiny

Vybíráte matrace pro celou rodinu a rádi byste všechny pořídili na jednom místě? Vsaďte na rodinné matrace Slumberland, které myslí na děti, dospělé i prarodiče se zdravotními problémy. Jsou vyráběny z moderních materiálů a prochází náročnými zátěžovými testy, což zaručuje jejich kvalitu a skvělé ortopedické vlastnosti.

Matrace Slumberland myslí na spánek všech členů rodiny

Co člověk to jiné nároky na spánek

Během spánku by měla páteř ležet v přirozené poloze. Ta je u každého člověka odlišná. Z toho důvodu potřebuje jinou oporu, tuhost, pružnost a tvarování matrace, na které v noci leží.

Při návrzích a výrobě matrací je proto potřeba myslet na všechny. Předškoláci svou nízkou váhou a rychlým růstem plnohodnotně nevyužijí anatomické zónování, vysoký obézní muž potřebuje tužší matraci s vysokou nosností, drobná žena si zamiluje komfort líné pěny, senior ocení předcházení proleženin.

Odlišným vlastnostem matrací značně přispívá různorodost materiálů. Jaké se používají při výrobě rodinných matrací Slumberland, potažmo jaké matrace najdete v jejich sortimentu?

  • matrace z líné pěny
  • matrace ze studené pěny
  • zdravotní matrace
  • pružinové matrace
  • latexové matrace
  • dětské matrace

 

Různé kombinace materiálů, různé vlastnosti

Líné pěně se často říká paměťová pěna. Vlivem tepla se tvarově i tuhostí přizpůsobuje tělesným křivkám a máte z ní pocit, že vás skoro objímá. Do původní polohy se vrací velmi pomalu, díky čemuž necítíte žádný protitlak.

  • Při výběru matrace z líné pěny si zkontrolujte, jak vysoká vrstva její vlastně použita Chcete-li ale plnohodnotně využívat všech vlastností, které líná pěna nabízí, platí, že čím více líné pěny, tím lépe.

Jste-li nerozhodní, vsaďte na matrace ze studené pěny. Díky možnostem kombinace různých tuhostí dokonale padnou každému typu postavy. Navíc jsou oblíbené pro svou vysokou elasticitu, pevnost, prodyšnost a dlouhou životnost.

Zdravotní matrace jsou vyráběny z různých materiálů, pěn, latexu i pružin. Kombinují se s ohledem na potřebné ortopedické vlastnosti, stabilní oporu páteře a svalstva, maximální podporu zdravého spánku a předcházení tvorby proleženin (dekubitů).

Pružinové matrace jsou dnes již známější pod pojmem taštičkové. Každá pružina je totiž v matraci balena samostatně v „taštičce“, což umožňuje, že na tlak reagují zvlášť a nepruží celá matrace. Tyto matrace jsou proslulé svou vysokou prodyšností a ortopedickými vlastnostmi. Neuložíte je ale na polohovatelný rošt, který by mohl pružiny nenávratně poškodit.

Ideální volbou pro alergiky jsou latexové matrace. Nesetkáte se u nich s roztoči, bakteriemi ani plísněmi. Musíte je ale uložit na laťkový rošt, který ji umožní dýchat. Jinak jsou oblíbené pro svou pružnost, měkkost, tvarovou stálost a dlouhou životnost.

Děti pro svůj zdravý psychický i fyzický vývoj potřebují dostatek kvalitního spánku. A ten jim umožní kvalitní dětská matrace. Již do dětské postýlky pořiďte dostatečně tuhou dětskou matraci ideálně bez profilace, která nikde netlačí. Zónové tvarování dětí využijí až tak po desátých narozeninách, línou pěnu zkuste vynechat až tak do dvanácti let.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.