Konec jarní únavě. Jak s ní úspěšně bojovat?

Trápí vás často únava a jste ospalí? Pak v tom na jaře určitě nejste sami. Nejčastějšími důvody jarní únavy je špatná životospráva, nekvalitní spánek, nadměrný stres nebo právě změna ročního období. Jak si ale nalít novou energii do žil a být fit a plní života? Řiďte se našimi tipy a elán vás neopustí!

Konec jarní únavě. Jak s ní úspěšně bojovat?

Zlepšete stravovací návyky

Po zimě mnohé z nás trápí nějaké to kilo navíc, které se nás drží možná ještě od Vánoc. Jaro však přináší spoustu možností, jak jídelníček obohatit o sezónní zdravé a chutné potraviny. Udělejte tedy na jaře něco pro své tělo. Začít můžete zlehka, vyřaďte tedy z jídelníčku smažené pokrmy, sladké nápoje, zbytečné cukry a tuky. I takto malá změna vám dopomůže k hezčímu tělu. Vaše oblíbené pokrmy si také můžete nově připravovat ve zdravější verzi a do jídelníčku přidejte více zeleniny a ovoce.

 

Vyvarujte se stresu

Stresovým situacím se v práci a možná i v domácnosti občas nevyhne asi nikdo. Zapracujte však na vaší vnitřní harmonii a kdykoli se dostanete do nerovnováhy, zeptejte se sami sebe: „Může mě taková věc rozhodit? Musím se kvůli ní stresovat? Není to jen maličkost, kterou bych měl raději hodit za hlavu?“. Každý den se setkáváme se stovkami podnětů, naučte se třídit ty opravdu důležité a ty, které není vůbec třeba řešit a lámat si s nimi hlavu. Skvělým způsobem, jak se udržet v klidu je meditace. Každé ráno si o 10 minut přivstaňte a zkuste meditovat. Nechte vaše myšlenky volně plout prostorem a užívejte si sami sebe a váš čas. Vyzkoušet můžete i různé uklidňující mantry.

 

Odpočívejte aktivně

Mnoho lidí s jarní únavou dělá jednu zásadní chybu. Jde si lehnout. Zkuste únavu přemoci a začněte odpočívat aktivně! Na jaře začínají teploty příjemně stoupat, vyrazte tedy ven za turistikou, projížďkou na kole nebo udělejte radost vašemu pejskovi a vezměte jej na dlouhou procházku. Boj s jarní únavou nemusí probíhat z gauče!

 

Vitaminová bomba pro rychlou záchranu

Cítíte se na jaře opravdu mizerně a rádi byste znali recept, který by vás rychle postavil na nohy? My ho pro vás máme!

Jarní povzbuzení:

1 cm zázvoru (nastrouhaného)

1 hrst borůvek

1 pomeranč

šťáva z 1 citronu

1 PL medu

šťáva z 1/2 grapefruitu

A teď už jen stačí mít po ruce mixér, do kterého vložíte suroviny, ze kterých si připravíte osvěžující smoothie, plné vitaminů a antioxidantů. K výrobě vám skvěle poslouží kvalitní smoothie maker a mixér v jednom – vysokootáčkový mixér Orava RM-1000 G, který má extra silný motor s výkonem 1000 W a až 20 000 ot./min. S mixérem si doma můžete vyrobit nejen lahodná smoothie, ale i ovocné pyré a dezerty, koktejly, zmrzliny nebo zdravé šťávy, které budete milovat vy i vaše děti. Kuchyňský mixér Orava RM-1000 G zvládne rozdrtit i kostky ledu, můžete se tedy těšit na chladivé osvěžení každý den! Mixér disponuje 2 druhy nerezových nožů pro mletí a mixování, v balení naleznete také 5 ks mixovacích nádob (3x velká 900 ml, 2x malá 500 ml). Líbí se vám smoothie maker a kuchyňský mixér v jednom? Může být váš pouze za 1 699 Kč!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.