Jaro je tady – jak probudit tělo ze zimního spánku?

Přicházející jaro představuje ideální dobu pro očistu těla. Detoxikaci, která obnoví rovnováhu organismu a uleví důležitým a abnormálně zatěžovaným orgánům, využívají lidé již tisíce let a toto téma je stále více aktuální i dnes. Každý z nás se dennodenně potýká se stresem, s nedostatkem pohybu, chybějícím časem na odpočinek, o katastrofálním jídelníčku nemluvě.

Jaro je tady – jak probudit tělo ze zimního spánku?

Doplňte živiny

Obzvlášť v zimě často konzumujeme příliš bílé mouky, tuků, cukrů, velice málo je naopak zastoupeno ovoce a zelenina. Chybí nám tedy důležité živiny, které mají za následek, že se cítíme unavení, bez energie, bez nálady. Nový elán do života nám může přinést právě detoxikace. Ta má nejrůznější podoby – od hladovek přes klystýry až po zázračné pilulky. Nejlepší ale bude vydat se zlatou střední cestou, tedy eliminovat potraviny, které naše tělo zanáší odpadními látkami, a zvýšit přísun těch, které mu naopak prospívají.

 

Hlídejte si pitný režim

Zanedbávat bychom neměli ani pitný režim. Nesmíme zapomínat, že naše tělo je z velké části tvořené vodou. Začněte proto hned po probuzení, ráno nalačno vypijte sklenici vlažné vody s citronem, která odplaví toxiny, nakopne váš organismus a posílí imunitní systém. Přes den pak pokračujte ovocnými a zeleninovými šťávami, obsahují totiž velké množství vlákniny, která čistí zažívací trakt. Skvělými účinky se mohou pochlubit hlavně šťávy z mrkve, jablek či červené řepy.

 

Zabijte dvě mouchy jednou ranou

Jejich příprava je až překvapivě rychlá a jednoduchá, takže vám zabere jenom pár minut. Stačí, když si na pomoc vezmete toho správného pomocníka. Dobrou službu vám prokáže nízkootáčkový šnekový odšťavňovač OS-151 A od společnosti Orava, který díky jedinečnému a preciznímu způsobu odšťavňování umožňuje získat z ovoce a zeleniny skutečně maximum – maximum vitamínů, chuti i šťávy. Velká podávací trubice umožňuje výrobu džusu z celých plodů, nemusíte se tedy zdržovat jejich krájením. Kromě jednoduché obsluhy přístroje vás potěší i jeho čištění, které je otázkou chviličky. Vaši očistnou kúru tak můžete odstartovat hned a bez výmluv. Navíc se tento začátek může stát ideální příležitostí,

jak najet na zdravější životní styl, který vám přinese vitalitu a energii a odplaví nadbytečné kilogramy. Tak, vzhůru do toho!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.