Jak u sportovců likvidovat kyselinu mléčnou

Kyselina mléčná, neboli laktát, je organická látka, která vzniká rozkladem glukózy ve svalech. Obvykle se tvoří v malém množství a je transportována do jater, kde se zase přemění na glukózu.

Jak u sportovců likvidovat kyselinu mléčnou

Glukóza je při fyzické zátěži hlavní zdroj energie pro pracující svaly. Při velké fyzické zátěži se tvoří větší množství kyseliny mléčné, což způsobuje bolesti svalů a křeče. Tento stav velmi dobře znají např. cyklisté při a po náročných cyklistických trasách, kdy jim kyselina mléčná způsobí až pocit pálení v namožených svalech.

 

Jak zvýšit sportovní výkon

Když snížíte hladinu kyseliny mléčné, nezbavíte se sice úplně bolesti po cvičení, ale budete schopni cvičit déle a intenzivněji.

Před cvičením vypijte 0,5 litru Zásadité směsi MINERALY, což je minerální nápoj, který snižuje překyselení organismu. Během sportovního výkonu je vhodné průběžně doplňovat tekutiny s minerálními látkami. Brzo po cvičení vypijte dalších 0,25 litru vody s minerály, aby se rychleji neutralizovala kyselina mléčná a nastartovala regenerace svalů. Regeneraci organismu pomůže VITAL B+C komplex, který doplní vitaminy skupiny B a C. Vitalitu dodá a imunitu sportovce posílí VITAL D.

Vhodnou pomůckou pro uvolnění kyseliny mléčné ze svalů je také masážní válec. Po „vyválení“ promasírujte namožené svaly a klouby Kittlovou mastí, která má protizánětlivé a protibolestivé působení.

Zásaditá směs

Mineraly do cyklistova batohu Cyklista si může vzít s sebou na cestu do batůžku nápoj ze Zásadité směsi MINERALY VITAL s vitamíny a minerály. Ochucený minerální nápoj je vhodný pro všechny věkové skupiny na běžné pití, zvláště vhodný je pro sportovce, kteří ho použijí před sportovní aktivitou a po ní na odbourání kyseliny mléčné. Zásaditá směs je vhodná pro děti i těhotné, kojící ženy a ženy v období přechodu.

Během cyklistického výletu českými luhy a háji nezapomeňte na správné dýchání, které okysličuje buňky a tím také snižuje překyselení těla kyselinou mléčnou.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.