Imunitu je nutné posilovat i v zimě, jak na to?

Přestože nadcházející vánoční svátky přímo vybízí k obcházení zásad zdravé životosprávy, pestrá skladba jídelníčku dokáže pozitivně ovlivnit imunitní systém. Ve stravě by v tomto období rozhodně neměl chybět dostatek kvalitních bílkovin, z nichž se vytvářejí imunitní látky.

Imunitu je nutné posilovat i v zimě, jak na to?

Vyvážený jídelníček je základ

Pravidelně bychom také měli konzumovat ryby, které obsahují nenasycené mastné kyseliny, z nichž vznikají protizánětlivě působící látky. Zapomínat ovšem oproti obecnému přesvědčení nelze ani na libové červené maso, které obsahuje tolik potřebné železo. Zmiňovat poté snad ani není potřeba nutnost pravidelné konzumace zeleniny a ovoce. To totiž nenahradí ani vitaminové doplňky stravy.

 

Pryč se stresem

Psychické vypětí a stres jsou považovány za jedny z největších rizik 21. století. A v období před Vánoci to platí dvojnásob. Ty totiž, přestože jsou považovány za svátky klidu a míru, dokážou vykolejit z rovnováhy kdekoho. Stres navíc přispívá ke vzniku autoimunitních onemocnění, při nichž se imunitní systém obrací proti svému „hostiteli“.  Stejně tak stres napomáhá k plnému propuknutí skrytě probíhajících infekcí. A přestože se zdá, že vymýtit stres je nemožné, není tomu tak. Základem je dostatečný a kvalitní spánek a dobře zorganizovaná práce a další povinnosti.

 

Systémová enzymoterapie

Užitečnými pomocníky v boji s oslabenou imunitou jsou také léky systémové enzymoterapie. Některé enzymy v našem těle totiž modulují a řídí správné fungování imunity, dokáží ji nastartovat a zvýšit její obranyschopnost a ve správný okamžik zase dovedou její aktivitu utlumit. Jestliže je ale naše imunita oslabena, lze činnost enzymů podpořit tím, že obdobné enzymy dodáme zvenčí. K tomu slouží nejznámější enzymový lék Wobenzym, který je na trhu už více jak 40 let. Kromě pozitivních účinků na poruchy imunity totiž pomáhá i při léčbě nejrůznějších zánětů a otoků. Účinnost Wobenzymu je taktéž prokázána v řadě studií, jak v České republice, tak v zahraničí.

Posílení oslabené imunity je však běh na dlouhou trať, a tak se doporučuje začít užívat Wobenzym v období, kdy je imunitní systém nejvíce ohrožen, tedy na podzim či na jaře a při zvýšené fyzické nebo psychické námaze, a to po dobu několika týdnů. Lék Wobenzym lze koupit v lékárnách a je k dostání v baleních 40, 200 nebo 800 tablet.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.