Ortopedická matrace pomůže při potížích se zády

Abychom mohli zdravě žít, musíme i zdravě spát. Proto vlastnit kvalitní postel je zkrátka základ. Máte ale i kvalitní matraci? Vzhledem k faktu, že spánkem každý z nás stráví více než třetinu života, je dobré o tom alespoň popřemýšlet. Ideálním řešením je pořídit si ortopedickou matraci, která je někdy trochu nesprávně označována jako zdravotní. Ale pozor! Nepleťte si matraci zdravotní a zdravotně nezávadnou. Zkrátka není certifikát jako certifikát.

Ortopedická matrace pomůže při potížích se zády

Ortopedická matrace funguje i jako dobrá prevence

Při bolesti zad, ať si říká „kdo chce, co chce“, je nejlepší volbou ortopedická matrace. Poskytne vám vysoký spánkový komfort a garantuje kvalitní odpočinek během celého spánku. Kvalitní ortopedická matrace má v sobě obvykle zabudovaný lamelový rošt, který se umí citlivě přizpůsobit anatomii vašeho těla, a to ať jste v jakékoli poloze. Tělo se během spánku uvolní, podélně i příčně protáhne, tak, aby osa vaší páteře zůstala rovná. Díky lamelovému roštu má ortopedická matrace v sobě dostatek vzduchu a „dobře dýchá“.

Další výhodou ortopedických matrací, které prodává společnost Jelínek pod obchodním jménem Sára či Zora, je možnost obnovit veškeré komponenty. Ortopedická matrace funguje také jako prevence zdravotních potíží a ochrání vás před bolestmi hlavy, krku či zad. Své ortopedické vlastnosti mají všechny zdravotní matrace doloženy speciálním nezávislým certifikátem.

 

Jak si vybrat kvalitní ortopedickou matraci?

Zdravotní matrace nesmí být ani měkká ani tvrdá. Jak ale poznat správnou tvrdost? Obvykle záleží na vaší váze. Je možné si udělat také jednoduchý test, který zvládnete za necelou minutu. Vyberte si matraci, která vám přijde vhodná, položte se na bok a matrace se přizpůsobí vašemu tělu. Osa vaší páteře musí zůstat rovná.

Základním, a po léta velmi oblíbeným modelem ortopedických matrací, které vyrábí společnost Jelínek, je matrace SÁRA Klasik. Tato zdravotní matrace získala 6x za sebou značku CZECH MADE a stala se naprostý bestsellerem.

V nabídce firmy Jelínek najdete také vylepšený model Sára Komfort s přidanou elastickou podložkou ERGOFLEX. Dalším Modelem v nabídce firmy je matrace ZORA, která je určena náročným zákazníkům. I ta má tři podélné pružící nosníky z PUR pěny, ale nabízí navíc možnost regulovat tuhost pružení, přesně podle vašich potřeb. K dispozici máte i vyšší matraci – 22 cm – SÁRA MAX, která je opatřena podélnými nosníky 12×12 cm a nabízí pocit ještě většího pohodlí.

Chcete získat o ortopedických matracích více informací. Kontaktujte společnost Jelínek, která se výrobou nábytku a matrací zabývá po pět generací, více než 120 let.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.