Neomezujte se a nechte si postavit vlastní saunu na míru

Vracíte se po náročném pracovním dni domů. Zapínáte saunu, shazujete oblečení a o pár vteřin později se už vyhříváte. Láká vás tato představa? Nechte si postavit saunu od odborníků na míru.

Neomezujte se a nechte si postavit vlastní saunu na míru

Finská nebo infrasauna, která je lepší?

Češi holdují finské sauně už od středověku. Panuje v ní teplota mezi 80 až 120 stupni, díky čemuž se intenzivně potíte. Pro finskou saunu je střídání horkých a ledových cyklů alfou a omegou. Díky nim posilujete imunitu, srdce i psychiku. Po 10 až 15 minutách v sauně se zchladíte studenou vodu či kostkami ledu. Po tomto cyklu relaxujete stejně dlouho, jako jste se saunovali.

Infrasauna působí na tkáň a prohřívá ji do hloubky až 4 cm, tím působí příznivě na kůži, klouby a svaly. Teplota se zde pohybuje okolo 50 a 60 °C, takže si saunování si mohou dopřát i lidé se srdečními onemocněními či vysokým tlakem. V infrasauně nestřídáte cykly. Klidně se prohřívejte hodinu v kuse.

 

Topení a dřevo jsou základem každé sauny

Hnacím motorem infrasauny jsou infrazářiče. Zatímco nekvalitní tělo pouze prohřejí, ty opravdu dobré zářiče zároveň pronikají do tělových tkání. U finských saun jsou základním stavebním prvkem kamna. Při jejich výběru si ujasněte, zda je potřebujete pro suchou saunu nebo bio saunu, která obsahuje výparník s ohřevem vody, takže má vyšší vlhkost.

Na obložení se hodí oblíbený a odolný skandinávský smrk. V poměru cena/výkon vede dřevo hemlock. Světlá osika dodá sauně exkluzivní vzhled. Cedr představuje luxusní variantu pro náročné zákazníky. Na lavice a opěrky je nejlepším řešením africká vrba abachi, jejíž dřevo nepálí ani za vysokých teplot, ale příjemně hřeje.

 

Jak se staví sauna?

Už si představujete, jak relaxujete ve vlastním? Poohlížejte se po výrobci, který vám postaví saunu na míru přesně podle vašich představ. Na rozdíl od hotových saun z hobby marketů, budete mít jistotu, že veškerý váš prostor najde maximální využití.

Jak velkou saunu potřebujete, která je pro vás nejvhodnější? Na konzultaci vám odborníci pomohou s výběrem, takže sauna splní vaše očekávání. Poté dostanete návrh realizace, který ukáže, jak bude vypadat sauna včetně veškerého zázemí a příslušenství.

Férový výrobce vám provede zaměření zdarma. Pak už montuje. Vyřeší vše od páteřní konstrukce z dřevěných latí a trámů přes izolaci a elektroinstalaci po montáž lavic a kamen. Stavbou to ale nekončí. Aby vám sauna sloužila co nejlépe a nejdéle, vyberte si firmu, která nabízí kompletní servis.

Přemýšlíte o vlastní sauně? Česká firma SaunaSystem vyrábí jen originální kusy. S realizací pro veřejné a soukromé účely má bohaté zkušenosti – staví je už přes 15 let.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.