Moje tetování mě přestalo bavit: co teď?

Občas se to stane. Tetování, které máte dlouho najednou ztratí svůj význam a už pro vás není to, co v době svého vzniku. Uběhlo pár let a přes různé životní kotrmelce a zážitky vám najednou přijde moc banální, nicneříkající nebo prostě nudné, případně se stává vzpomínkou na něco, na co chcete zapomenout. Není potřeba hned myslet na jeho odstranění, šikovný tatér z něj udělá jiné.

Moje tetování mě přestalo bavit: co teď?

Ne vždy si motiv pro tetování vybíráme až jako dospělí a rozumní a hříchy mládí v podobě kérky si tak nosíme na těle pořád. Můžeme si je nechat odstranit, což je proces finančně nákladný a často bolestivý, nebo ho předělat. Překrytí původního motivu jiným je šetrnější varianta jak pro vás, tak pro vaši peněženku. Stejně tak se dá vyřešit i tetování, které bylo dělané před lety a je nekvalitní, místy chybí barva, má rozpité okraje a celkově vypadá nehezky. „Malá, drobná tetování se samozřejmě do nového motivu schovají snadněji“ říká tatér Mirek Šindelář ze studia Loner Tattoo ve Vlašimi. „Původní tetování se zakomponuje do nového motivu, aby nebylo poznat, jak vypadalo na začátku. Prostě se v novém motivu ztratí a nikdo je nenajde“.

To, jak by mělo vaše nové tetování vypadat a co by mělo schovat je na vás. Mirek ale doporučuje to s tatérem konzultovat: „Je lepší se poradit, nechat si pomoci s návrhem. Přeci jen má tatér více zkušeností a dovede si představit, jak bude výsledný motiv vypadat v reálu a ne jen na papíře.“ Občas se totiž představa a realita mohou dost lišit. Drobní motýlci nebo ornament na rameni půjdou určitě zakomponovat do jiného motivu mnohem snadněji, než lebka s překříženými hnáty přes půl hrudníku. Ani pak ale není důvod házet pomyslnou flintu do žita. Někdy stačí přidat stínování, další barvu, jindy je zpracování náročnější, ale výsledek je vždy perfektní a kromě vzhledu navenek nám často pomůže i uvnitř. Přelom roku bývá často dobou, kdy různě hodnotíme, přemýšlíme, řešíme a obracíme se k novým začátkům a rozhodnutím. Udělat ze starého tetování nové a třeba mu dodat úplně jiný význam nebo myšlenku tak můžete pojmout právě jako jedno z těch správných rozhodnutí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.