Zdravé a chutné maliny – přidejte je do smoothies!

Je jen málo lidí, kteří by nad malinami ohrnovali nos. A není divu – jsou malé, sladké a výborně chutnají. Zaženou chuť na sladké a navíc připomínají léto. Jaké jsou však z hlediska obsahu?

Zdravé a chutné maliny – přidejte je do smoothies!

Malý zázrak

Maliny mají, co do počtu pozitivních účinků na lidské zdraví, rozhodně co nabídnout. Jsou skvělým antioxidantem, tudíž bojují se vznikem rakovinotvorných látek a zhoubných nádorů. Také obsahují velké množství vitamínu B. Ten pomáhá imunitě i mozkové činnosti a zejména zklidňuje a účinně potlačuje stres. Maliny jsou také plné minerálních látek. Konkrétně fosforu, zinku, vápníku a železa. Jestli jsou maliny na něco přeborníkem, pak je to podpora látkové výměny. Obsahují totiž třísloviny, které čistí střeva a pomáhají tělu se odvodnit. I proto jsou oblíbenou potravinou při redukci váhy. Zároveň neobsahují téměř žádný cukr a dokážou zmírnit vysoký tlak. Nemůžeme opomenout ani vliv na cévní soustavu – maliny rozšiřují cévy a zabraňují kornatění. Dopřejte si je proto každý den!

 

Malinové smoothie

Ne každý má ráno čas chystat si snídani. Pro takové je ideální každé ráno snídat smoothies. Veškeré suroviny jednoduše nahážete do mixéru a hotovou snídani si můžete vzít v nádobě sebou.

 

Smoothie s malinami a avokádem

2 hrnky malin

1 avokádo

500ml vody

1 lžíce chia semínek

meduňka

 

Smoothie plné ovoce

1 hrnek malin

1 hrnek jahod

1 hrnek odtučněného tvarohu

2 lžíce medu

1 hrnek ovesných vloček

2 banány

Červené smoothie

2 hrnky malin

1 červená řepa

1 lžíce kakaa

1 lžíce medu

2 hrnky mandlového mléka

K výrobě smoothies je zapotřebí výkonného mixéru s objemnou nádobou na mixování. Vyzkoušejte novinku od slovenské značky Orava – vysokootáčkový kuchyňský mixér Orava RM 1550. Překvapí vás, jak snadno a rychle dokáže rozmixovat i houževnaté potraviny, jako jsou např. obiloviny, led, tvrdá kořenová zelenina či ořechy. To vše díky motoru s příkonem 1500W, který se roztočí až na 30 000 otáček za minutu. Odolný nůž se šesti čepelemi zajistí rozmixování na jemno. Mixér obsahuje dvoulitrovou nádobu s praktickou odměrkou, kam se vejde nejenom větší množství smoothie, ale také polévky, omáčky, ovocné dezerty, koktejly či ovocné přesnídávky pro děti.

Pokud vás mixér Orava RM-1550 zaujal, najdete jej na www.orava.info.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.