V chladných ránech vás zahřeje snídaňová kaše

V chladných ránech vás zahřeje snídaňová kaše

Tropické dny a rána plné slunce a tepla už jsou nejspíš za námi a pomalu se o svou vládu hlásí podzim. Svatá Anna, chladna z rána, říká staré přísloví a je to pravda. Dny se krátí a teploty snižují a tak se z rozjásaných rán najednou budíme do šera a chladu. Je potřeba svůj organismus zahřát a nastartovat do nového dne.

Stálé sluníčko a horko už nám sice občas lezlo na nervy, ale teď se po nich mnohým stýská. Ochlazení, zvlášť ráno, nepřišlo pomalu a píživě, ale prostě jsme se jednoho dne probudili a bylo chladno. Z ovoce a lehkých snídaní tak pomalu začínáme své tělo učit na ty podzimní a zimní, které zahřejí a pomohou nám se probudit. Výborné právě pro start do nového dne jsou cereální kaše, které jsou v instantní verzi rychle hotové a můžeme s je dochutit čímkoli, co máme rádi.

Ne všichni jsou zvyklí snídat, ale j to škoda. Snídaně by měla být součástí dne, příjemným startem a možností, jak se před náročným dnem na chvíli zastavit a uklidnit. Pokud potřebujeme ráno lehkou snídani, která nás ale dokáže zasytit, do kaše je dobré přidat protein. Ten může být ochucený nebo bez příchuti, dodá tělu tolik potřebné bílkoviny a pomůže i s větší sytostí celé snídaně. Když pak přidáte ještě nějaké ovoce, máte zdravou a vyváženou snídani pro dospělé i děti.

Když vás neláká kaše je možné využít cereálie i ve formě müsli a granol. Ty mohou obsahovat vločky různých obilovin, oříšky, semínka, sušené ovoce i třeba kousky čokolády. Záleží jen na vaší chuti, které směsi dáte přednost a zda si ji smícháte s jogurte, tvarohem nebo mlékem. Nebo můžete müsli chroupat jen tak, jako zdravé mlsání třeba na svačinu v práci. Dodá vám energii, dostatek sacharidů pro zvládání všech povinností a samozřejmě vám bude i chutnat. Velký výběr müsli směsí, granol a sušeného ovoce najdete na www.puritas.cz, abyste si každé ráno mohli dopřát na snídani to, co máte nejraději a co vás příjemně naladí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.