Sukně, sukně, sukničky

Léto je tady! Podle kalendáře si ještě pár týdnů počkáme, ale při pohledu z okna a na předpověď počasí už máme jasno. Sluníčko, teplo a spousty zážitků. A taky pořádná prověrka šatníku.

Sukně, sukně, sukničky

Módní trendy se každý rok mění a tak můžeme každé léto buď měnit šatník, nebo se alespoň v jeho základním obsahu řídit nadčasovými kousky. Sukně určitě do základního šatníku patří a neobejde se bez ní žádná žena. Do práce i pro volný čas je to praktický kus oblečení, ve kterém není takové horko jako v dlouhých kalhotách a v závislosti na střihu i materiálu nabízí nekonečné množství kombinací. Rozhodujícím faktorem pro výběr té správné sukně, která vám bude slušet, je vždy tvar těla a typ postavy.

Platí základní pravidlo: štíhlá místa zvýraznit, plnější místa zakrýt. Pokud žádná plnější místa nemáte a sluší vám i pověstný pytel od brambor, máte vyhráno a vybírat můžete sukně všech délek, střihů i vzorů. Ale ne všechny máme to štěstí a tak musíme přírodě někdy trochu pomoci. Balonové sukně vypadají dobře na vysokých a štíhlých ženách, kterým dodají objem na bocích. Sukni s vysokým pasem, barevné aplikace a výrazné pásky ocení naopak typy s postavou ve tvaru přesýpacích hodin. Staré známé hrušky a jablka potřebují zamaskovat větší bříško a zadeček a tak sáhnou spíše po volnější sukni s délkou pod kolena nebo do půli lýtek a neutrálním vzorem.

Na léto oceníte třeba lehkou dílovou sukni. Maxisukně si může dovolit každý typ postavy, ale je potřeba zvážit správný střih a usazení pasu. Minisukně jsou sice stálicí, ale nelze je nosit neustále a nehodí se pro každou příležitost. Zvlášť pokud máme postavu plnější, kraťounkým sukním se raději vyhneme. Materiál vybírejte lehký a vzdušný, bavlna nebo kombinace s bavlnou je sázka na jistotu. V létě můžeme experimentovat s barvami i motivy, kombinovat je s jednobarevným topem nebo celý outfit sladit do jednoho tónu. Na www.modestia.cz najdete mnoho vzorů a střihů nejen sukní, ale i dalších letních kousků od tílek po halenky. Záleží jen na vás, jaké máte oblíbené barvy a jaký střih sukně právě hledáte. Jendo víme určitě: ze široké nabídky pro štíhlé i plnoštíhlé si vybere každý.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.