Srpnová kola na Špičáku: Premiéra závodu 4 X a hned za umělého osvětlení

Jedou se pouze dvě kategorie - muži a ženy. Špičácký závod ve fourcrossu je otevřen všem zájemcům - amatérům i profíkům

Srpnová kola na Špičáku: Premiéra závodu 4 X a hned za umělého osvětlení

Špičák 23.8. 2017. Sportovní areál Ski&Bike Špičák připravil na poslední srpnovou sobotu 26.8. 2017 závod ve fourcrossu (neboli 4 X). Pořadatelé se rozhodli závodní premiéru této disciplíny na šumavském Špičáku navíc zatraktivnit jízdou po osvětlené sjezdovce Spodní Šance. Start jednotlivých rozjížděk totiž začíná až v 19 hodin a finálové jízdy se pojedou dokonce od 21 hodin. Účast není podmíněna žádnou závodnickou licencí, přihlásit se tak může prakticky každý cyklista, který si chce premiérový 4 X na Špičáku vyzkoušet a cítí se na něj.

„ Spodní Šance má jako zimní rodinná sjezdovka příjemný profil pro tuto 900m dlouhou trať. Čtyři jezdci startující ve 4 X se na ní mohou bezpečně předjíždět i v úsecích klopených zatáček a na skoky též mohou klidně najíždět vedle sebe,“ představuje závodní trať Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák.

I proto je závod otevřen všem zájemcům, zvládnout by jej měli zdatnější cyklisté i bez speciálního kola na downhill nebo 4 X. Dá se totiž jet i na kolech určených pro cyklistické enduro „V tomto případě nám nejde o pořádání akce pro pár vyvolených specialistů, ale chceme, aby si radost ze závodění užil každý, kdo má chuť a radost z podobného stylu jízdy,“ přibližuje záměr pořádání špičácké premiéry J.Kasík.

Závodní trať bude připravena k tréninku už od sobotních 12,00 hodin do 19,00 hodin, kdy startují první vyřazovací jízdy mužů a žen. Ke startovací rampě (sklopné zařízení pro hromadný start) vyveze cyklisty vlek (kotva, v ceně startovného = 200,- Kč). Do finále postoupí 4 nejlepší v obou kategoriích. Mimo „čest a slávu“ získají první tři v celkové pořadí i celosezonní volnou jízdenku do bikeparku Ski&Bike Špičák pro rok 2018 a věcné ceny. Od 22 hodin pak začíná závodní párty (i pro nezávodníky-J).

Pořadatelé doporučují, aby se zájemci hlásili do závodu online přes web Špičáku (www.spicak.cz). Přihlásit se ale lze samozřejmě až v sobotu na místě.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.