Ski&Bike Špičák: Déšť má na víkend vystřídat mráz

Na sjezdovkách i přes „výplach“ leží stále 60-80 cm sněhu

Ski&Bike Špičák: Déšť má na víkend vystřídat mráz

Špičák, Železná Ruda, 23. února 2017.  Pár dnů hrůzy pro všechny, kdo chtěli lyžovat, nabídlo počasí asi nejenom na šumavském Špičáku.  Od úterý skrápěl areál déšť s různou mírou intenzity. Na sjezdovky se vydalo opravdu jenom pár statečných, kteří ale vzápětí kvůli promočenému oblečení, byť třeba vysokých vodních sloupců, museli lyžování vzdát.

Lyžaři téměř netknuté tratě mají na Špičáku i po dešti vrstvu od 60 do 80 centimetrů sněhu. „ Žádná nová omezení na sjezdovkách zatím přijímat nemusíme. Déšť je provzdušnil, lyžaři jim „díky“ podmínkám ublížit nemohli, takže jejich stav je dobrý. Hlavně, že už přestalo pršet,“ říká provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík

„Jen mi samozřejmě mrzí, že co se týká návštěvnosti v tomto týdnu, tak kvůli tomu nečasu musím zatím konstatovat – absolutně bez front,“ dodává sarkasticky V.Kasík. (pozn. KS : únor vždy většinou bývá kvůli turnusům jarních prázdnin nejsilnějším měsícem co do návštěvnosti)

V pátek ráno mají teploty podle předpovědí spadnout pod nulu a dopoledne se očekává sněžení. O víkendu pak mrazy až minus 8 °C, během dne okolo nuly.

Další aktuální info (včetně záběrů z kamer u rozhledny a nástupu na lanovku): www.spicak.cz.

Ski&Bike Špičák: 8,5 kilometrů sjezdovek, 88 % zasněžováno technickým sněhem. Celkem 5 hlavních: černá – Šance (nejprudší v ČR), červené – U Zalomeného, Slalomová, modré – Spodní Šance,Turistická, Freestyle Area – Lubák, dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina. Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí.

Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.