Proteinové smoothie pro vegetariány

Velmi oblíbený nápoj vyrobený z rozmixovaného ovoce, zeleniny a dalších surovin je u nás nápoj pod názvem smoothie. Lepší zasycení a obsah bílkovin získá smoothie při přidání proteinu.

Proteinové smoothie pro vegetariány

Proteiny v koncentrované formě často využívají také sportovci, aby podpořili regeneraci a tvorbu svalů. Bílkoviny jsou potřebné nejen pro svaly, ale i celé tělo, bez nich bychom nemohli fungovat, patří mezi základní stavební kameny našeho organismu. Právě proteinové smoothie je ideálním způsobem, jak svému tělu dopřát kvalitní bílkoviny a to i spoustu vitamínů. Vegetariánům a veganům živočišné bílkoviny vyhovovat určitě nebudou a tak se poohlížejí po proteinech rostlinných. Jedním z nich je třeba dýňový protein, který se získává extrakcí dýňových semínek a dýňového oleje.

Jednou z dalších možností je také protein sezamový. Ten se získává ze sezamových semínek a oleje sezamu. Stejně jako ostatní proteiny je práškový, sypký, a tak ho lehce přidáte nejen do smoothie, ale i do různých salátů, kaší či polévek. Lze ho samozřejmě konzumovat i samotný rozmíchaný s vodou, ale v sezóně dozrávání ovoce a dostatku toho čerstvého by byla veliká škoda ochudit se o požitek z chutného smoothie. Jednoduše nachystejte ovoce a zeleninu, jakou máte rádi, dolijte vodu a před mixováním přidejte jednu odměrku proteinu.

Protein se nemusí využívat jen v koktejlech, ale také třeba do základu těsta na pečení moučníku, na přípravu zmrzliny, nepečených zákusků a na mnoho dalších způsobů. Sypký protein je dobře rozpustný i v malém množství vody, a tak ho lze zamíchat i do tvarohu nebo třeba těsta na palačinky, nijak neovlivní chuť jídla vašemu tělu dodá potřebné bílkoviny. Rostlinné proteiny včetně hrachového, rýžového a dalších najdete na stránkách www.puritas.cz, kde si vše můžete objednat na pár kliknutí, místo shánění po nákupních centrech a obchodech. Díky rychlému doručení si brzy můžete pochutnat na svém smoothie obohaceném zdravými bílkovinami.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.