Přejezd louže přilákal v sobotním odpoledni na Špičák okolo 2000 diváků

Přejezd louže přilákal v sobotním odpoledni na Špičák okolo 2000 diváků

Od pondělí 12. března se lyžuje za snížené ceny vedlejší sezony

Šumavský Ski&Bike Špičák má od soboty nové krále letošní zimní sezony a rovnou čtyři (speciály vyhrála dvojice). Čtrnáctý ročník Jízdy přes louži, kterým vždy vrcholí hlavní lyžařská sezona v tomto areálu, přilákal k dojezdu sjezdovky U Zalomeného okolo 2000 diváků. Ti viděli v akci 71 aktérů (!) např. z Železné Rudy, Plzně, Klatov, Nepomuka, Kladna, Příbrami, Karlových Varů i Prahy  – 30 v kategoriích lyže i snowboard a 11 ve speciálech. Výsledky jsou níže (pozn:jména jsou uvedena tak, jak se nám „loužisté“ zaregistrovali na startu, díky za pochopení).

Organizačně šlo o to, zvládnout jízdy všech účastníků za světla (začínalo se v 15,30), takže se nájezd kvůli urychlení závodu zkracoval tentokrát jen třikrát, o to ale ve větší délce. „ Uprostřed nájezdu jsme ještě postavili menší můstek a bylo volbou sjezdaře, zda se před vjezdem na louži ještě chvíli prolétne vzduchem. V posledním kole mysleli na diváky skoro všichni, takže to byla opravdu parádní podívaná,“ hodnotil divácký zážitek Jan Kasík (pozn. syn V.Kasíka, prosím nepoplést) ze Ski&Bike Špičák, který akci organizačně velel.

A jak už to na špičácké louži bývá neměnným zvykem, suchý nakonec neodešel nikdo – i vítězové se nejspíš z radosti (J) a za hlasité podpory publiky vrhli do louže též. Voda z horského potoka mohla mít tak cca okolo 4 stupňů.

Od pondělí 12.3. už se ve Ski&Bike Špičák lyžuje za ceny vedlejší sezony, tzn.: jednodenní skipas pro dospělého za 505 korun mládež (15-18 let) za 440 korun, děti (6-14) za 360 a rodinný skipas (2 dospělí a neomezený počet vlastních dětí) za 1220 korun. Děti do 6 let lyžují celou sezonu za 20 korun.

 

Výsledky 14.ročníku Jízdy přes louži ve Ski&Bike Špičák

Kategorie lyže: 

1.místo: Vojtěch Bednář
2.místo: Matyáš Garba
3.místo: Andy Marešová

Kategorie snowboard:

1.místo: Saryn
2.místo: Adam Arnošt
3.místo: Ondřej Morávek

Kategorie speciály:

1.místo: Stano – Jano, posádka Dufkojc
2.místo: Kamasutra, posádka Zyky,Jandič
3.místo: Vojtěch Bednář


 

Co je Jízda přes louži?

Lyžaři/snowboardisté/ speciální vozítka = otužilí recesisté, přejíždí zhruba 20 metrů dlouhý a 1,3 metru hluboký „bazén“ naplněný vodou z horského potoka. Závod má jedno léta neměnné pravidlo – kdo se při přejezdu louže nevykoupe, vítězí. Po každém kole se zkracuje délka nájezdu a kdo jako poslední ve své kategorii spočine na lyžích, snowboardu nebo speciálu na druhém břehu, je králem špičácké zimní sezony. Startuje se poblíž kiosku U Sekyrek, přihlásit se může každý, komu už bylo 15 let. Jako vždy se jedou tři kategorie – lyže, snowboard a speciály. Startovné stejně jako divácké vstupné se neplatí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.