Přechod na barefoot může bolet. Ale stojí to za to.

Barefoot, neboli bosé boty, jsou stále oblíbenější. Není se co divit, simulují chůzi naboso a právě ta byla pro člověka běžná od pradávna a je pro něj tím nejpřirozenějším pohybem.

Přechod na barefoot může bolet. Ale stojí to za to.

Bosá chůze nemusí znamenat jen opravdu bosé nohy, to je příjemné v panenské přírodě a na mechovém koberci v lese, ve městě to ale asi většinu z nás neláká. Barefoot obuv řeší právě ochranu našich nohou před poraněním a špínou a zároveň díky tenké podrážce umožňuje noze přirozený pohyb. Stejně jako český vynález, ponožkoboty Skinners. Vypadají jako ponožky, ale slouží jako běžná bota. Nemají žádné švy ani tvrdé hrany a tak se díky elastickému materiálu dokonale přizpůsobí vaší noze.

První kroky v ponožkobotách Skinners mohou být nezvyklé i nepohodlné. Je to proto, že naše chodidla jsou zvyklá na boty s tvrdou podrážkou, přes kterou necítíme žádnou nerovnost terénu, a také jsme už zapomněli na to, jak chodit přirozeně. Běžná obuv nás nutí mít nohu v nějakém tvaru, zapojujeme jiné svaly než při chůzi naboso a ty, které bychom zapojovat měli, nepoužíváme vůbec. Často nás trápí i ploché nohy a bortící se klenba. Ze začátku tak při přechodu na bosou obuv můžeme cítit bolest v lýtkách, kloubech i chodidlech, ale je to jen přechodný stav. Nenechte se tím odradit. Za chvíli si náš organismus vzpomene, jak se správně chodí a každý krok si začneme užívat.

V ponožkobotách Skinners můžeme vyrazit na procházku do polí, vyvenčit psa v lese, zaběhat si na louce, bez obav v nich zvládneme i těžší terén ve skalách nebo dlouhé výšlapy v horách. Lehký a přitom pevný materiál odolá třeba i chůzi po střepech, takže pár kamínků mu opravdu neublíží. U největšího prodejce v republice Elemenstore.cz je najdete ve velikostech XS – XXL, takže si můžete vybrat tu správnou pro vaši nohu. Výhodou je, že jdou sbalit do ruličky a vejdou se do kapsy nebo ledvinky, není tak problém je mít kdykoli s sebou. Na kolečkové brusle tak nemusíte tahat další batoh s náhradními botami, v polední pauze se můžete projít v parku a vhodné jsou i třeba do fitka nebo na jógu. Prostě je jen rozbalíte, nazujete a jdete. Ve městě, v lese, v horách, kdekoli. A jakmile si vaše nohy zvyknou na přirozenou chůzi, budete si každý krok užívat.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.