Pečujte o svou krásu i v zimních měsících

Zima je období, které je náročné nejenom pro imunitu a organismus, ale také pro vzhled. Suchý mrazivý vzduch je totiž pro pleť i vlasy doslova katastrofou. Vysušená kůže totiž nejenom nevypadá hezky, ale může se začít loupat či bolestivě praskat. To stejné platí o vlasech – nenošení čepice může mít za následek poškozené kořínky, suchou kůži na hlavě, která vyústí přinejmenším v lupy, či polámané vlasy. Jak takové škody napravit?

Pečujte o svou krásu i v zimních měsících

Chraňte kůži

Nejvíce citlivý na změny teplot je obličej. Ten totiž nemůžeme chránit oblečením jako jiné části těla. Věnujte mu proto náležitou pozornost a určitě nepodceňujte zvýšenou péči, kterou v zimních měsících vyžaduje. Zvláště, pokud je vaše kůže od přírody příliš suchá či trpíte na akné, obličej pečlivě chraňte. Jak na to? Klíčové je používání ochranných přípravků, které škody napáchané mrazem napraví. Existují řady kosmetiky přímo určené do nepříznivého počasí, které pokožce poskytnou dostatečnou ochranu či ji dokáží zregenerovat.

Zkušená kosmetička vám jistě poradí, které přípravky jsou vhodné přímo na váš typ pleti. Intenzivní péči věnujte i rukám. I když totiž nosíte rukavice, suché kůži, která tvoří šupinky, se nemusíte vyhnout. Ideální je používat speciální ochranné krémy. Pozornost byste měli věnovat i nehtům, které se mohou začít lámat, třepit a ztratit svoji strukturu. Vyrazte proto na manikúru a nechte si nehty zpevnit a dodejte jim výživu.

Choulostivou otázkou v zimě je i odstraňování chloupků. Holení by totiž mohlo už tak podrážděnou pokožku ještě více poškodit. Mnohem lepší je se chloupků zbavit jinou cestou, např. depilací cukrovou pastou, která je jednou z nejšetrnějších metod.

 

Poškozené vlasy

Také vlasy jsou během chladných měsíců zranitelné. Výsledkem nedostatečné ochrany může být snížená kvalita. Mohou být vysušené, zacuchané či zlámané. Pokud už poškození vlasů dospělo do takového stádia, fénováním, kulmováním ani žehlením jim na kráse moc nepřidáte. Nejlepším řešením je vlasy zkrátit a odlehčit jim tak. Pokud to však kategoricky odmítáte, vlasy lze zachránit brazilským keratinem. Tento přírodní zázrak vlasy uhladí, zacelí a krásně zregeneruje. Tento efekt vydrží minimálně čtyři měsíce, přečkáte tedy bez úhony celou zimu.

Nenechte chladné měsíce podepsat se na vaší kráse!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.