Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu. Všechny sjezdovky ve Ski&Bike Špičák jsou tak v perfektním stavu

Špičák, Železná Ruda, 18. ledna. 2018. Od začátku tohoto týdne připadlo ve Ski&Bike Špičák už více než 30 centimetrů čerstvého prašanu a v tuto chvíli (čtvrtek cca 8,30 hodin) stále ještě hustě sněží. “Zima se k nám vrátila doslova v Ladovské podobě. Na sjezdovkách máme opět metr sněhu. Nově napadaný průběžně upravujeme a promícháváme jej s původním firnem. Lyžování je na této struktuře sněhové pokrývky nejlepší, jaké může být,“ říká provozní ředitel areálu Vladimír Kasík.

Návrat zimy přinesl desítky centimetrů nového sněhu. Všechny sjezdovky ve Ski&Bike Špičák jsou tak v perfektním stavu

Areál také využije napadaný přírodní sníh (nejvíce ho má podle předpovědi přibýt v průběhu dneška) k vylepšení vln a klopených zatáček na funline na Spodní Šanci.“Zvýšíme díky tomu profil vln i klopených zatáček, už jsme na tom začali pracovat,“ dodal Kasík.

Rozptyluje také obavy z jízdy na hory:“ Sám jezdím každý den z údolí na Špičák. Cesty jsou bez problémů průjezdné, parkoviště máme také uklizená, takže v tomto směru nikdo nemusí mít obavy.“

O víkendu se ve středisku nekoná žádná akce ani závody, takže všechny sjezdovky jsou volné bez omezení jenom pro veřejnost. V dosavadním průběhu ledna se každý den včetně víkendů lyžovalo bez jakýchkoli front.

Další aktuální info na www.spicak.cz.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.