Oslava narozenin v práci? Zase chlebíčky a zákusky?

Známe to jak své boty. Kolega slaví narozeniny, zajistí chlebíčky, zákusky, kávu, vínko (po pracovní době) a něco malého k vínu. Jenže je to pořád stejné. A komu by chutnaly chlebíčky a zákusky z kantýny stále dokola, na každých narozeninách? Vystupte z řady a připravte kolegům nebo svým podřízeným pořádné překvapení v podobě netradičního domácího občerstvení!

Oslava narozenin v práci? Zase chlebíčky a zákusky?

Tady jsou tipy na domácí, vynikající a rychle připravené dobroty. Jistě se jimi v práci zavděčíte. A kdo ví, možná zase o kousek víc stmelíte kolektiv a podpoříte efektivnější spolupráci ve firmě. Domácí dobroty nedají moc práce s přípravou, ale jejich efekt bude milionový!

 

Listové těsto

Listové těsto je pro účely oslav hotovým zázrakem. Je univerzální, takže je jedno, zda na něj dáte maso, zeleninu, ovoce, sýry a nebo to všechno smícháte dohromady. Můžete upéci různé varianty štrůdlů, které budete mít připravené opravdu rychle. Čím je naplnit?

Některé ovocem a čokoládou nebo lískooříškovou pomazánkou. Další můžete udělat jen s ovocem a oříšky. A ty další na slano, třeba se sýrem, zeleninou a uzeným masem. Vynikající jsou špenátové se sezamem a sýrem nebo štrůdly s příchutí a ingrediencemi pizzy. Výborná je kombinace kuřecích prsou, nivy a pórku, zkuste to!

Listové těsto je dobré i na přípravu různých taštiček, které naplníte také jak na slano, tak na sladko. Hodí se do nich třeba i pudink nebo naopak slaná luštěninová pomazánka. V neposlední řadě nelze pominout oblíbené tyčinky z listového těsta, které jsou vynikající s různým semínkovým nebo kořeněným sypáním.

 

Těsto na pizzu

Dá se pořídit i těsto na pizzu, které doma jen vytvarujete a ozdobíte vším možným, co mají kolegové rádi. Vezměte si sklenici a vykrojte mini pizzy. Na ně pak šoupněte, co máte připraveno a dejte upéct. Jen pozor na to, že mini pizzy se budou péct mnohem kratší dobu než velká pizza.

Když do těsta na pizzu přimícháte hodně česneku, vzniknou vám po rozkrájení vynikající česnekové placičky nebo tyčinky. Když je zapečete i se sýrem, budou přímo nepřekonatelné. Dají se použít i jako tyčinky do dipů, které přichystáte podle vlastní fantazie nebo podle nejrůznějších receptů.

 

Dipy

Už jsme je nakousli v předchozím odstavci. Dipy jsou vynikající variantou pro ty, kdo nechtějí kolegům servírovat předem vybrané chutě. Mnohdy je vynikající variantou občerstvení připravit jen obyčejné listové nebo pizzové tyčinky. A doplnit je mnoha dipy, do kterých si kolegové budou namáčet. A to včetně dipů zeleninových nebo ovocných, třeba se zakysanou smetanou.

 

Muffiny nebo cupcakes

Trocha těsta do košíčku a upéct. Výsledkem jsou vynikající muffiny, které většinou již před pečením plníme dobrotami. Anebo zvolíme cupcakes, které se pečou jen jako „holé“ těsto. Ale protože udělají rovnější povrch než muffin, mohou si je kolegové pak sami dozdobit, čímkoliv budou chtít. Naštěstí se dají koupit různé krémy, džemy či polevy v tubách, takže pak už jen připravíte ovoce a je to. Kde nakoupit? Zkuste si projít online Kaufland leták příští týden.

 

Domácí čaje

Na oslavě je dobré zaujmout i netradičním pitím. Na čaji možná není co nabídnout. Ale pozor, jen na první pohled. Zkuste v práci předem uvařit domácí čaje z ovoce a bylinek. Nechte je během dne vychladnout. A pak podávejte v pokojové teplotě nebo s ledem. Uvidíte, že se po nich jen zapráší!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.