Na zimní dovolenou tam, kde je dost sněhu

Na zimní dovolenou tam, kde je dost sněhu

Abyste si vaši zimní dovolenou parádně užili, je důležité vybrat vhodnou destinaci, která bude poskytovat dostatek sněhu za každého počasí, lyžařské středisko s odpovídajícími službami v příslušné cenové relaci a také termín, který nabídne počasí přívětivé pro sjezdové či běžecké lyžování. Velmi důležitý je především sníh, chcete-li jet na hory užít si sněhové pokrývky, neměl by právě sníh chybět.

 

Zjistěte si předem, kde mají dost sněhu

Samozřejmě v dnešní době je chod sjezdovek zajištěn technickým sněhem, který produkují sněžná děla, ovšem technický sníh se od přírodního přece jen liší. Přírodní sníh je obvykle tvořen většími sněhovými vločkami, které mají dostatek času, aby se zformovaly do dostatečné velikosti. Sněžná děla však pracují rychle, takže vytváří celkově menší sněhové vločky. Výsledkem je potom mnohem hutnější technický sníh. Přírodní bývá poněkud lehčího charakteru.

Chcete si vybrat destinaci podle sněhové pokrývky? Potřebujete znát bližší informace o stavu konkrétní destinace? Nevíte si zatím rady, kam vyrazit na lyže? Vyberte i podle množství sněhu. Lyžařský portál SNOW.cz vám nabídne komplexní informace o stavu sněhu v českých i zahraničních lyžařských střediscích, dozvíte se zde také mimo jiné, kolik je otevřených sjezdovek. Sněhové zpravodajství je pravidelně aktualizováno, aby vám přineslo maximum užitečných informací. Vedle stavu sněhu je pro výběr dovolené potřeba znát i předpověď počasí. Nevyplatí se přece jet třeba do švýcarských Alp a na místě zjistit, že nejbližší dva týdny proprší. Vyhněte se těmto nepříjemnostem, informujte se na stav sněhu i předpověď počasí na SNOW.cz a užijte si snovou dovolenou na horách plnou lyžování a skvělých zážitků.

Vše o sjezdovém lyžování najdete na SNOW.cz – vždy aktuální stav sjezdovek, otevřená střediska, sněhové zpravodajství i předpovědi počasí a mnoho dalšího.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.