Káva s osobitým designem

Káva s osobitým designem

Chcete si vytvořit dokonalé cappuccino či café latte, které vás potěší po ránu svou jedinečnou chutí a zároveň bude lahodit vašemu oku? Udělejte si sami doma bohatou mléčnou pěnu. Jak na to?

 

Mléčná pěna a správné mléko

Pro výrobu mléčné pěny vždy zvolte kvalitní plnotučné mléko. Aby vám šla pěna vůbec ušlehat, mléko musí mít větší obsah tuků a bílkovin. Vybírejte takové, které vám chuťově vyhovuje.

 

Jak našlehat mléko

Můžete si vybrat ze tří variant: ruční napěňovač mléka, elektrický napěňovač  nebo kávovar, který má trysku určenou k našlehání mléka.

Ruční napěňovač: Nejjednodušší variantou je šlehání mléka pomocí ručního napěňovače. Většinou připomíná ruční šlehač na šlehačku a funguje na obdobné bázi – několika rychlými pohyby pístu šleháte mléko, až se vám napění.

Při šlehání mléka pomocí ručních napěňovačů doporučujeme mléko trochu ohřát, bude se vám pak lépe šlehat.

Elektrické napěňovače: šlehání je rychlé a jednoduché, na rozdíl od ručních napěňovačůšetří vaši energii, jsou však dražší (jejich cena se obvykle pohybuje kolem 2000 korun a víc). Elektrické pěniče mají ovšem i velice levnou variantu v podobě prostého šlehače na mléko, který funguje na baterie, ale šlehání však trvá poněkud déle.

Tryska na kávovaru: speciální tryska zabudovaná v kávovaru bývá součástí některých kávovarů. Pokud tedy tuto funkci vyžadujete, nejdříve se ujistěte, že ji kávovar, který se hodláte pořídit, má. Tryska vám opět usnadní práci a rychle připraví hustou mléčnou pěnu. Příprava pěny však chce trochu zručnost a cvik, není tak jednoduchá jako v případě ručních a elektrických napěňovačů.

Pro dokonalou designovou mléčnou pěnu si tedy pořiďte například napěňovač Orava MF-400, který je vhodný pro přípravu caffe latte, capuccina nebo macchiata či ledové kávy. Má odnímatelný podstavec a umožňuje zpracovat až 115 ml mléka na šlehání a až 240 ml mléka na ohřev. Při nečinnosti se napěňovač automaticky uvede do pohotovostního režimu. Jednoduché čištění je jistě dalším velkým plusem, díky kterému jej bude využívat téměř každodenně, aniž byste následným úklidem strávili mnoho času.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.