Jaké jsou hlavní výhody elektrokol?

Kola na elektrický pohon jsou čím dál populárnějším způsobem dopravy. Jedná se o pomyslný mezistupeň mezi běžnými bicykly a skútry či motorkami s nízkým výkonem. Jaké jsou jejich hlavní přednosti a podle čeho vybrat to nejlepší elektrokolo?

Jaké jsou hlavní výhody elektrokol?

Při výběru elektrokola je především potřeba zohlednit účel, ke kterému bude sloužit. Pokud plánujete ekologicky šetrnou a zároveň pohodlnou dopravu do práce, pak sáhněte po městském elektrokole. Tento typ elektrokol navíc často disponuje poměrně velkým úložným prostorem k uložení notebooku a na pohled je téměř k nerozeznání od běžných silničních kol.

Pokud naopak plánujete vyrážet na cyklovýlety do přírody, pořiďte si trekingové elektrokolo. Tento typ si oblíbili především rakouští a švýcarští senioři, kterým elektrický pohon pomáhá zdolávat vysoká převýšení v nádherné alpské krajině. Díky trekingovým elektrokolům tak můžete na výlet vyrazit i se svými prarodiči. Jejich další výhodou je i větší výdrž baterie a celková odolnost, uzpůsobená k jízdě na delší vzdálenosti.

Výrobci elektrokol však necílí pouze na starší generaci a na dojíždějící pracující. Pamatují i na něžnější pohlaví, a proto i cyklistky mohou vybírat z široké nabídky dámských elektrokol s typickou nízko položenou „štanglí“.

Elektrokola se až na přidaný elektromotor nijak neliší od běžných jízdních kol. Proto je lze přepravovat i v hromadné dopravě. Navíc mnoho typů elektrokol lze složit, což usnadňuje jejich přepravu autem či vlakem. Zákonem daná maximální rychlost jízdy při pohonu elektromotorem je 25 km/h. Legislativa také jasně omezuje výkon elektrokol. Pokud je výkon elektromotoru vyšší než 250 W, jedná se již o malý skútr se všemi povinnostmi z toho vyplývajícími.

Výhodou elektrokol je jejich ekologická šetrnost, skladnost i nenáročnost ovládání. Jedná se o ideální dopravní prostředek pro krátké a středně dlouhé vzdálenosti.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.