Jak vyzrát na podzimní nachlazení

Chladné počasí, vítr, oslabená imunita… To vše zapříčiňuje častá podzimní nachlazení, které možná postihlo i vás. Pokud hledáte zaručené babské rady, které by vás z rýmy a kašle vysvobodily bez nutnosti prášků, jste na správné adrese! Které přírodní látky vám mohou při nachlazení pomoci?

Jak vyzrát na podzimní nachlazení

Příjemná inhalace

Pokud máte rýmu, pomůže vám určitě inhalování. Do umyvadla nebo velké mísy napusťte horkou vodu, do které přidejte pár kapek esence z tea tree, rozmarýnu nebo levandule. Pak si stačí jen přikrýt hlavu ručníkem, aby pára neunikala. Navíc je inhalace skvělá také pro vaši pleť!

 

Na bolest v krku zábaly

Začíná vás škrábat v krku? Pak vás zachrání Priessnitzův obklad na krk. Nejdříve na krk položte vlhký kapesník nebo ručník. Ten přikryjte igelitem, nahoru položte horký ručník nebo jinou nahřátou vrstvu, u které se přesvědčte, že je stále teplá. Takový zábal by vám měl během 2 dnů pomoci od bolesti v krku.

Dary z přírody

Pokud nechcete užívat tuny prášků na bolest nebo sprejů proti rýmě, obraťte se na přírodu, která dokáže při nachlazení velmi efektivně pomoci. Můžete vyzkoušet česnek, jitrocel, med zázvor, echinaceu, lípu, heřmánek nebo šalvěj.

Vyzkoušet můžete také ovocné a zeleninové šťávy, které vás rychle postaví na nohy. Stačí si domů pořídit kvalitní odšťavňovač a každý den si můžete připravit vitaminovou bombu, která navíc báječně chutná. Zvolit můžete například odšťavňovač Orava OS-101, který si poradí s každým druhem ovoce. Odšťavňovač se velmi snadno obsluhuje i čistí. Určitě se stane vaší pravou rukou nejen v období nachlazení, ale i při plném zdraví.

Ovocno-zeleninové šťávy si můžete mixovat přesně podle vašich chutí, vždy se tak můžete těšit na lahodnou čerstvě vylisovanou šťávu, kterou vám odšťavňovač Orava připraví. Odšťavňovač je vybaven bezpečnostní pojistkou a nádobou na šťávu. Odstředivka z ušlechtilé oceli je velmi odolná a má dlouho životnost. Aby byl odšťavňovač Orava OS-101 dostatečně stabilní, je vybaven protiskluzovými nožičkami.

Dostali jste chuť na čerstvou domácí šťávu z ovoce a zeleniny? Pak navštivte stránku www.orava.cz, kde si z nabídky odšťavňovačů vybere úplně každý.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.