Jak vybrat rošt do postele

Aby vámi zakoupená kvalitní matrace mohla přinést opravdu zdravé spaní, potřebuje k tomu i kvalitní a správně zvolený rošt. Ten je nedílnou součástí postelového komplexu zajišťující funkčnost všech deklarujících pozitivních vlastností samotné matrace.

Jak vybrat rošt do postele

Pokud si tedy koupíte opravdu kvalitní matraci a zároveň si do postele zakoupíte nekvalitní postelový rošt od nerenomovaného výrobce, matrace tak ztratí více jak polovinu svých užitných vlastností a to je velká škoda.

 

Kvalitní rošt má delší životnost

Matrace by se měla měnit jednou do deseti let zatímco u roštu nemusíme s jeho výměnou tolik spěchat. Pokud chcete ušetřit, zakupte si rošty do postele dva a dvě matrace – tedy za předpokladu, že máte širší lůžko manželského tipu. V případě, že se některá z věcí opotřebuje, bude výměna jednodušší a mnohem levnější.

Je nutné si uvědomit, že rošt přebírá od matrace zatížení, s kterým se musí následně dobře vypořádat. V případě, že je matrace silnější, zvládne zatížení rozložit sama. Problém nastává s matracemi slabšími okolo sedmi centimetrů a méně, zde musí být kvalita roštu již samozřejmostí.

Další aspekty správného výběru roštu

Před samotným nákupem roštu je třeba zohlednit několik nutných aspektů a to například vaší hmotnost. Nosnost jednotlivých roštů je totiž různá a nejčastěji bývá od 80 až do 140 kilogramů. Také nezapomeňte zohlednit tip roštu podle přítomné matrace.

Mnoho lidí si rádo před spaním čte svou oblíbenou knihu. Pro takové případy se v nabídkách prodejců nacházejí polohovatelné rošty. Pro nemocné a starší jedince zase upřednostňujeme elektrické motorové lamelové rošty. Rozhodně nepodceňujte nákup roštu, jinak znehodnotíte vlastnosti a funkce zakoupené matrace.

Navštivte společnost Matrimex, která vám s nákupem roštů, postele i matrace poradí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.