Jak nestárnout vzduchem

Se zvyšujícím se znečištěním ovzduší ve městech se odborníci na kosmetický průmysl usilovně snaží vymyslet a vyrobit produkty proti stárnutí a znečištění pokožky.

Jak nestárnout vzduchem

Nejnovější průzkumy ukazují, že současný stav znečištění ovzduší, kromě neviditelného smogu, způsobuje těžkou újmu na přirozenou obranyschopnost naší pokožky. Podle britského Sunday Times škodlivé mikročástice obsahují saze, tekuté kapky kyselin a chemikálií vypouštěných vozidly, zejména s dieselovými motory, elektrárnami a továrnami, které se obalí na pokožku a usadí se do pórů.

„Částice znečištění může být až 20krát menší než lidský pór, takže je pro ni snadné proniknout a způsobit poškození volnými radikály,“ říká konzultant mezinárodní péče o pleť Dr. Dendy Engelman. To může vyvolat hyperpigmentaci neboli rozšíření cév, snížení tvorby kolagenu a potenciálně i rakovinu kůže. Vše je také spojeno s akné, podrážděním pokožky a suchem. Větší citlivost pokožky může zpomalit obrat buněk, narušit rovnováhu vlhkosti a způsobit i zánět. Podle dermatologa Carla Thornfeldta znečištění životního prostředí „může vyvolat stárnutí pokožky a rakovinu stejně jako UV paprsky“ a vystavováním se tak zvyšuje riziko. Studie zveřejněná v Journal of Investigative Dermatology ukázala, že němečtí a čínští lidé, kteří žili v oblastech s vysokým znečištěním, mají na pokožce o 25 % více hnědých skvrn. O pleť musíte systematicky dbát. Každý den, jakmile se dostanete domů, svou pleť správně očistěte a zbavte ji tak škodlivých částic. Dávejte pozor, abyste pokožku netřeli příliš mnoho nebo nepoužívali peeling každý den, protože zanícenou a citlivou pokožku může způsobit zranitelnější.

Chraňte svou pleť s produkty kosmetiky, které jsou přirozeně bohaté na antioxidanty, tak jako je kosmetika Rooibos. Ta vám dodá nejen potřebnou denní dávku antioxidantů, ale i všechny potřebné živiny, jako například aspalathin a vitaminy C a E. Nejen řada Classic Care, která díky výtažkům ze zeleného Rooibosu zabezpečí potřebné živiny, ale především řada Advantage, která Rooibos doplňuje přírodní kombinací rostlin, pomáhá udržet vaši pleť vláčnou a napjatou po celý den. Používáním regeneračního nočního a denního krému s SPF 15, který chrání a vyživuje pokožku 24/7 bude mít vaše pleť silného spojence v boji proti znečištění a stárnutí pokožky.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.