Drobní pomocníci v kuchyni nám slouží už desítky let. A pořád je milujeme!

Najdeme je skoro v každé kuchyni, šetří nám čas i práci a často je máme mnoho let. Jsou pro nás naprosto běžné, dokud o ně nepřijdeme, a pak je sháníme.

Drobní pomocníci v kuchyni nám slouží už desítky let. A pořád je milujeme!

Nemáme teď na mysli kuchyňské roboty nebo mixéry, ale ty malé drobné pomocníky, co používáme téměř při každém vaření. Cedníky, škrabky na brambory, struhadla, váleček na těsto nebo lis na česnek. Často jsme je brali do rukou už jako děti, když jsme mamince nebo babičce pomáhali s vařením, a používáme je dodnes.

Mnoho z nich se vyvíjí a mění tvar, designéři se předhání v novém zpracování a vylepšeném vzhledu, přesto ale stále mnoho z nás raději zvolí klasiku ze dřeva a kovu. Tradiční kuchyňské potřeby vyzkoušené mnoha generacemi vyrábí česká firma BLEX, která je na trhu už od roku 1919. Oproti plastovým na vás dýchnou trochou nostalgie, vzpomínkami a také kvalitním zpracováním, na které jste byli v minulosti zvyklí. Lis na česnek s čističem na odstranění zbytků česneku je snad již evergreenem každé domácnosti, navíc ho kromě tradiční kovové můžete mít i v efektní červené nebo šedé barvě. Napařovač na knedlíky se sice může zdát v dnešní době jako zbytečná věc, ale když jednou zkusíte a poznáte rozdíl, mikrovlnka nemá šanci. Bramborová kaše potřebuje k přípravě mačkadlo, zelenina na okapání cedník a sýr ke strouhání struhadlo. Potřeby do kuchyně byly a vždy budou oblíbené a potřebné, a tak jsou i vhodným dárkem třeba ke kolaudaci nového bytu nebo jen tak pro radost. Různé novodobé zlepšováky často skončí na dně skříňky a nepoužívají se, ale osvědčení pomocníci mají čestné místo v každé kuchyni.

Do kuchyně rozhodně nemá smysl kupovat něco na jedno použití, co se při pádu z linky rozbije a zničí. A pokud máte děti, nejspíš budete chtít, aby si při vaření a pomáhání užily stejně legrace jako kdysi vy. Určitě si vybavíte pocit, když jste mohli rádélkem krájet těsto nebo s pomocí vypeckovávače třešní připravit mamince ovoce na bublaninu a připadat si dospělí a užiteční. A co teprve, když přišlo na pečení a všechno to válení, tvarování do forem a zdobení. Že jste se právě při čtení přistihli, jak se vám na tváři objevil úsměv a úplně cítíte vůni koláče, právě vytaženého z trouby? Tradiční pomocníci do kuchyně v sobě mají kouzlo, které jinde nenajdete. Kouzlo vzpomínek, které můžete ukázat i ostatním. Oni ho totiž znají taky.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.