Zimolez Kamčatský pro milovníky borůvek s velkými plody

Zimolez Kamčatský pro milovníky borůvek s velkými plody

Máte rádi chuť borůvek, ať už do buchet, pohárů nebo jen tak? Trápí vás ale, že při sbírání těch malých plodů bude námaha mnohem větší než výsledek? Chtěli byste raději borůvkovou chuť, ale ve větších plodech? Jestli ano, tak právě pro vás je tu skvělé řešení – Zimolez Kamčatský.

 

zimolezCo vlastně je Zimolez Kamčatský? 

Zimolez kamčatský bychom mohli označit za zcela nový druh ovoce, který je možné pěstovat na zahrádkách. Jeho chuť je velmi podobná chuti borůvek a barva plodů také. Jedná se o plody v typicky fialové barvě. Na rozdíl od klasických borůvek mají ale jiný tvar i velikost. Borůvky jsou malé a kulaté. Plody Zimolezu kamčatského jsou podlouhlé a větší, než borůvky. Při sbírání se tedy tolik nenadřete. Jedná se také o nejrannější ovoce s chutí, která je podobná borůvkám. Nemusíte čekat až do konce léta, ale tyto podlouhlé plody dozrávají již v květnu. Zimolez kamčatský je keř dorůstající až do výšky 1,5m. ani příliš malý, ani příliš velký.

 

 

Žádná rašelina, jen klasický substrát

Zimolez kamčatský není ovocem, které by potřebovalo nějakou zvláštní a odbornou péči. Pěstování zimolezu kamčatského je možné v klasickém zahradnickém substrátu. Rozhodně se vyhněte využití rašeliny, protože tu zimolez vyloženě nesnáší. Vegetační doba tohoto keře není příliš dlouhá. Spíše patří ke kratším. Kvete zpravidla průběhu dubna a v květnu dozrávají jeho plody. Koncem července pak začínají osychat a opadávat listy  a rostlina tak končí svůj růst pro danou sezónu.

 

 

zimoHnojení a péče

Jak již bylo řečeno, žádnou speciální péči u Zimolezu kamčatského nečekejte. Pro dobrou plodnost je vhodné tuto rostlinu na jaře přihnojit. Mezi ideální hnojiva se řadí Hydrokomplex nebo Cererit. Rostliny jsou samoprašné, ale pokud jich vysadíte více, budete mít větší sklizeň. Nevyžaduje ani žádné řezy. Pokud ale chcete po pár letech docílit mladšího vzhledu keře, jednoduše staré větve odstraňte.

 

 

Pokud chcete o zimolezu najít kompletní informace a nebo přemýšlíte o jeho koupi, můžete navštívit www.zahradnictvikruh.cz, které se řadí mezi největší internetová zahradnictví u nás.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.