Vsaďte na Siestu a kochejte se krásou vašich květin

Vsaďte na Siestu a kochejte se krásou vašich květin

Sezóna je v plném proudu. Jestliže si ani vy nedokážete představit svůj život bez doma vypěstovaných květin či bylinek, máme pro vás velice zajímavý tip. Ocenili byste, když by vaše rostlinky rostly téměř samy a byly krásně silné? Potom čtěte dále…

 

truhlikJe to na správném výběru

Začínající i zkušený pěstitel musí samozřejmě vědět, že každá rostlinka má specifické požadavky. Je nutné dobře zvolit místo, kde bude růst – některé rostlinky vyžadují intenzivní světlo, jiné spíše stín, dále také zajistit dostatek hnojiva a místa v truhlíku. Velmi důležité je, zajistit dostatek vláhy a právě v tomto bývá často kámen úrazu. Máme tendenci květiny přelívat, nebo se naopak stává, že na jejich zalití zapomene. Květiny nebo i bylinky tím strádají, chřadnou až nakonec uhynou. Pokud se tomu chcete vyhnout, máte naštěstí skvělou šanci. Pořídit si můžete speciální samozavlažovací truhlík.

 

Jaký vybrat?

Při jeho výběru je ovšem nutné dávat si obrovský pozor. Samozavlažovací truhlíky musí mít hned několik částí, aby dobře plnily svůj účel. Součástí truhlíku musí být hladinoměr, který ukazuje množství vody, dále rezervoár vody, přepadové otvory, které zajišťují odtok přebytečné vody a zároveň přístup vzduchu ke kořenům, součástí truhlíku musí být také knot a spona zajišťující, aby substrát nepropadával do prostoru zásoby vody.

 

truhDejte si Siestu

hlediska kvality a designu se mezi nejlepší řadí samozavlažovací truhlíky Siesta. Jedná se o špičkové truhlíky, které nabízí nejen kvalitu ale i klasický design. Truhlíky Siesta vynikají i tím, že mají vyrovnávací nožičky – díky nim je možné truhlíky postavit i na šikmé plochy.

 

Více o těchto truhlících najdete na www.plastia.cz
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.