Zdravé a silné vlasy v zimě

Zdravé a silné vlasy v zimě

Chladný vítr, sníh, mráz a suchý vzduch ve vytopených místnostech vedou k lámání a ničení vlasů, které v zimním období potřebují větší přísun živin a vitamínů, stejně jako naše tělo. Dalším neméně důležitým krokem k dokonalým vlasům je hydratace. Při nedostatečné hydrataci jsou vlasy zplihlé, bez lesku, tvoří se statická elektřina a konečky jsou roztřepené. Vlasy totiž vysychají stejně jako pokožka, ale zatímco kůži stačí jen 10% hydratace, vlasy potřebují o 5 – 7% vody více. Dobře hydratovaný vlas je silný, pevný a pružný, uhlazená a kompaktní povrchová vrstva vlasu lépe odráží světlo, což zajistí živou barvu a vysoký lesk.

 

Hydratační vlasový krém NevO Dead Sea SPA je jedinečný bezoplachový přípravek, který kombinuje sílu minerálů z Mrtvého moře, vitamíny B a E a hydratační složky. Hutný minerální krém v prvním kroku vytvoří film, který zacelí strukturu vlasu a díky tomu nedochází k dehydrataci a zvyšuje se obranyschopnost vůči vlivům z prostředí. Krém ve druhé fázi zajistí kvalitní výživu. Účinky minerálů z Mrtvého moře jsou známé již od starověku a působí blahodárně nejen na pokožku, ale i na vlasy.

 

vlasy v ziměvlasy v zimě

 

Vitamin B omezuje vypadávání vlasů, brání tvorbě lupů a chrání je před UV zářením. Vitamín E (tokoferol) je antioxidační látka působící proti volným radikálům, které jsou jednou z hlavních příčin stárnutí buněk. Vitamín E chrání před „oxidačním“ stresem, tj. před ničením životně důležitých biologických látek agresivními molekulami kyslíku. Tokoferoly jsou mimo jiné důležitými stavebními díly buněčných membrán, na kterých je závislá harmonická souhra všech tělesných buněk.

 

vlasy v ziměVelkým nepřítelem je pro vlasy mráz, proto si umývejte hlavu až večer, kdy víte, že již nepůjdete ven do zimy. Vlasy schnou velmi dlouho a i po skončení fénování trvá ještě několik hodin než zcela doschnou. Vlhké vlasy v mrazu  zmrznou a jsou okamžitě křehké a lámavé.

 

V zimě se také pokuste snížit mechanické poškození vlasů – omezte česání, tahání a stahování vlasů do culíku či copu. U dlouhých vlasů je prakticky nutné používat kondicionér, aby se daly  rozčesat a přitom se nepoškozovaly. Vyzkoušejte posilující kondicionér NevO Dead Sea SPA, který má hutnou krémovou konzistenci a působí zároveň jako minerální balzám, pokud jej necháte na vlasech působit delší dobu. Ručníkem nikdy vlasy nesušte rychle a s použitím síly – tím se poškodí a zdrsní povrch jednotlivých vlasů. Raději si ručník omotejte kolem hlavy a vlasy jemně stlačujte, abyste z nich vysáli vodu a nakonec nechte nejlépe volně doschnout.

 

www.nevo-spa.com
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.