Zbavte své oblečení skvrn

Zbavte své oblečení skvrn

Máte oblíbené kousky oblečení, na kterém jste našli skvrny a nechcete se ho vzdát? Zaneste své oblečení do čistírny oděvů a budete příjemně překvapeni, že téměř každé skvrny se dá zbavit. Navíc bude vaše oblečení vypadat jako nové.

 

Jaké skvrny jsou nejhorší

Mezi nejhorší skvrny, kterých se opravdu těžko zbavuje, patří skvrny od krve, červeného vína a potravin, které jsou také zbarvené do červena, k nim patří například červená řepa. Velmi těžko se pere oblečení, které má na sobě skvrny od oleje, od propisky nebo také pracovní oblečení. Samostatnou kapitolou jsou kožichy, kožešiny anebo kabáty, které se nesmí prát v běžné pračce. To stejné platí o plesových šatech a oblecích či dámských kostýmcích.

 

Jak se skvrn zbavit

Pokud máte v šatníku oblíbený kousek oblečení a našli jste na něm skvrnu, nezoufejte a rozhodně své oblečení nevyhazujte. Vždy existuje možnost, jak se skvrn zbavit. V ideálním případě se zajímejte jak dostat danou skvrnu dolů a snažte se neponičit látku. Krve se zbavíte například studenou vodou, i když skvrna nezmizí úplně. Na červené víno nebo červenou řepu platí jedlá soda. Tyto babské rady ovšem nefungují na všechny druhy oblečení a na všechny materiály. Nejste si jistí raději nezačišťujte svépomocí a přineste oděv do čistírny oděvů.

Výhody čistírny oblečení

Nejlepší volbou je využití čistírny oděvů. Vyberte si chemickou čistírnu, kterou máte ověřenou a která nabízí nejen vyčištění vašeho oblečení od skvrn, ale také vyčištění kabátů, obleků a dalších svršků. Můžete si nechat vyčistit také potahy do auta nebo na sedačku, vyprat a vyčistit ložní prádlo, povlečení nebo polštáře a peřiny. Velkou výhodou je profesionální přístup, znalost materiálů a vybavení čistírny, kdy si profesionální stroje poradí téměř s jakýmkoliv kouskem oblečení.

 

Co můžete nechat vyčistit

Kromě lůžkovin, oblečení, kůží a kožešin si můžete nechat vyčistit také bytový textil, například záclony, přehozy nebo závěsy. Tyto velké kusy látek se mnohdy nesmí čistit vodou, případně se pro svůj nadýchaný objem nevejdou do běžných domácích praček. Čistírna oděvů nabízí profesionální celkový servis a služby tak, abyste si odnášeli čisté, vyžehlené a poskládané prádlo, oblečení a veškerý další textil.

Další služby navíc

Samozřejmostí jsou i služby navíc. V tomto případě můžete využít apretaci a impregnace oděvů, například koženého oblečení, sportovního vybavení a dalšího. Žádanou službou je také zbavení oblečení, lůžkovin nebo bytového textilu roztočů, molů a dalších škůdců. Alergici tyto služby a také rady, jak předcházet problémům se škůdci rozhodně ocení.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.