Zařizování interiéru vezměte od podlahy!

Zařizování interiéru vezměte od podlahy!

Zařizování interiéru není nic jednoduchého, často představuje oříšek i pro opravdové profesionály, natož pro nás, obyčejné smrtelníky. Všechno sladit tak, aby to lahodilo oku a zároveň to bylo praktické, totiž vyžaduje vkus i zkušenosti. Kde začít a od čeho se „odpíchnout“? Interiéroví designéři mají jasno – pusťte se do toho od podlahy. Právě ona totiž zásadním způsobem určuje, jak se ve svém příbytku budete cítit. Ideální podlahová krytina, která by se hodila do každé místnosti a líbila se všem, bohužel neexistuje. Abyste nešlápli vedle, měli byste se při jejím výběru držet několika obecných zásad.

Vsaďte na přírodu

Volte raději přírodní materiály, které jsou do domácnosti vhodnější a také příjemnější na chůzi. Chybu neuděláte s plovoucími dřevěnými podlahami, které jsou měkké a pocitově teplé, což oceníte vy i vaše ratolesti. Kromě nich vám dobrou službu prokážou také přírodní podlahy nebo 100% přírodní linoleum – marmoleum, které je vhodné i pro alergiky a astmatiky, protože potlačuje růst a množení bakterií. Zároveň ale působí útulně a do vašeho domova vnese krásně hřejivou atmosféru.

 

Na místnosti záleží

Roli hraje také místnost, do které podlahu vybíráme. Obezřetnost je na místě hlavně v koupelnách a kuchyních, které jsou náročné na vlhkost – nepasuje sem proto cokoliv. To je důvod, proč se ke slovu dostávají také další materiály, především PVC, vinylové podlahy nebo ekologické podlahy, které jsou teplé a příjemné na dotek.

 

Kritérium ceny

Cenový rozsah je velmi široký, záleží na typu krytiny, výrobci, materiálu nebo povrchové úpravě. Rozhodně se vám však vyplatí investovat, z dlouhodobého hlediska se vám totiž vynaložené finance mnohonásobně vrátí. Levné alternativy představují pouze krátkodobá řešení, která vás však ve výsledku vyjdou mnohem dráž.

 

Pokuste se o nadčasovost

Podlaha zaujímá velkou souvislou plochu, nejde ji jednoduše vyměnit za jinou, jakmile se nám okouká, nebo podle toho jak zrovna velí aktuální módní trendy. Proto se v tomto případě nesnažte být za každou cenu „in“, vzhledem k rychle se měnící módě totiž můžete být za chvíli „out“. Vsaďte spíše na nadčasovost a snažte se vše propojit v jeden fungující celek. Dosáhnete tak dokonalé harmonie módním vlnám navzdory!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.