Zajímavé a praktické tipy na vánoční dárky pro všechny členy rodiny

Po roce opět nastává čas, kdy si lámeme hlavu s tím, co pořídíme svým blízkým. Snažíme se vymyslet dokonalé dary a trefit se do vkusu. Jenže po několika letech máte pocit, že se seznam nápadů vyčerpává a vymýšlení stále nových variant začíná být složitější. Naštěstí je tu internet a spousta nápadů a inspirace. Takže co koupit jako letošní vánoční dárky? Podívejte se na několik tipů, které vám mohou usnadnit letošní svátky.

Zajímavé a praktické tipy na vánoční dárky pro všechny členy rodiny

Co vymyslet pro maminku?

Obecně se často říká, že vymýšlení dárků pro ženy je jednodušší. Vždyť máme tolik možností v podobě voňavek, šperků, věcí do domácnosti a podobně. Jenže i v takovém případě se seznam běžných dárků vyčerpá a přeci nemůžete každý rok dávat svojí mamince hadr a voňavku. Pro inspiraci je vhodné zabrousit do moderních trendů a hlavně se zaměřit na to, co konkrétní osobu potěší. Baví maminku malování? Pořiďte jí nové štětce. Na druhou stranu jistě najdete originální a zajímavé dárky i na poli s domácími potřebami, kdy může potěšit například chytrý napařovač oblečení.

A pak jsou tu dárky, které potěší a nesouvisí ani tolik se zálibami. Jedná se o pomůcky pro každodenní zkrášlování. Snad každá žena chce chodit upravená a být spokojená se svým zevnějškem. Tipy na vánoční dárky pro ženy tedy mohou spočívat v praktickém odstraňovači chloupků, nové žehličce na vlasy a podobně.

 

Čím potěšit děti?

Vánoční svátky jsou tu hlavně od toho, abychom viděli rozzářené dětské oči. To je ten důvod, proč se honíme po obchodních domech, stojíme fronty v hračkářstvích a přemýšlíme, co nám ještě chybí. Na prvním místě jsou jednoznačně hračky. Pro holčičky klasicky panenky, pro kluky autíčka, i když hranice jsou už dávno pryč a kdejaká malá holčička si ráda hraje s auty a stavebnicemi.

V rámci dárků se ale můžete soustředit i na takové věci, které si děti přímo nerozbalí, ale ve své podstatě jsou určené také pro ně. Jedná se například o kvalitní odšťavňovač, ve kterém jim budete připravovat zdravé a chutné šťávy. Praktickým dárkem může být elektrický kartáček na zuby. Ten se však ve většině případů neshledá s jásotem, ovšem stane se pomocníkem při rutinní hygieně a svým způsobem si ho děti oblíbí. Tipy pro dárky pro děti spočívají opět hlavně ve sledování toho, co mají rády. Jestli se jim líbí zvířátka, jací jsou jejich oblíbení hrdinové ve filmech, co zrovna letí mezi spolužáky a co jim také nesmí chybět.

 

Tipy na dárky pro muže

Ženám je poměrně jednoduché dávat dárky, ale značně těžší je obdarovat muže. Pokud sháníte něco, co padne do oka bratrovi, partnerovi, nebo tatínkovi, poohlédněte se v první řadě po věcech, které souvisí s jejich zájmy. Jaký sport rádi hrají, jestli jsou jejich zájmem počítače a podobně. Většinu z nich jistě potěší technicky zaměřené dárky. Ocenit mohou i knihy, dobré pití, kvalitní doutníky a podobně. Opět hodně záleží na tom, jak daného člověka znáte a jak dobře ho dokážete odhadnout. Výběr dokonalého dárku si často žádá spoustu času. V případě, že si opravdu nebudete vědět rady s dárkem pro partnera, můžete se poradit s kamarádkami a najít si netradiční inspirace pro dárky pro muže.

Dědeček a tatínek ocení praktické věci, jako jsou sady nářadí, potřeby pro kutily, výbavu na zahradu a podobně. Výborným dárkem může být i elektrický holicí strojek.

 

A čím uděláte radost sobě?

Zajímavé je, že tipy na vánoční dárky často zapomínají na jednu důležitou osobu. A to jste vy. Celou dobu přemýšlíte nad tím, co všechno nakoupíte pro ostatní, že úplně zapomenete udělat menší radost i sobě. Vánoční svátky by měly být plné pohody a hojnosti. Tak se nebojte nadělit si dárek, po kterém opravdu toužíte. Uvidíte, že budete mít obrovskou radost a užijete si nádherné svátky.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.