Z Merkuru nemusíte stavět pouze auta nebo vlaky

Z Merkuru nemusíte stavět pouze auta nebo vlaky

Velká většina z nás si ještě jistě pamatuje na to, jak v období školního věku stavěla z populární stavebnice Merkur. Z Merkuru se daly skládat stavebnice mnoha tvarů velikostí a podob. Nejčastějšími druhy stavebnic byly různé druhy automobilů, vlaků, motorek nebo letadel. Merkur má ale ve svém repertoáru i mnohem složitější a důmyslnější druhy staveb, které dokáží oslnit i opravdové kutily a milovníky stavebnic. O co se jedná?

 

Z Merkuru si můžete postavit i funkční parní stroj

parní stroj MerkurKdo by si chtěl domů pořídit opravdovou lahůdku z dílny stavebnic Merkur, rozhodně by se měl podívat na parní stroje Merkur. Jedná se totiž o velmi důmyslnou stavebnici, která je navíc plně funkční. Modely parních strojů pracují na stejném principu, jako jejich mnohem větší předchůdci. Součástí modelu je například vodoznak, pojišťovací ventil, kahan na pevný líh, nálevka na vodu, řemenička k pohonu příslušenství a návod k použití. K pohonu se využívá pevný líh a stroj se otáčí v obou směrech. Tento parní stroj je skutečným zdrojem energie a síly.

 

Kde můžeme najít tyto stroje a kde se uplatní jejich síla?

Parní stroje Merkur nemusí sloužit pouze jako okrasa, kterou se budete chlubit za prosklenou vitrínou. Najde totiž i své praktické využití. Lze ho totiž využít i jako pohon hnaných modelů Merkur. Velkou nabídku dílů Merkur, ve které nechybí ani parní stroje naleznete na stránkách svetmerkur.cz. Jedná se o jednu z největších prodejen stavebnic Merkur, kde najdete opravdu vše, co je se stavebnicemi spojené. Nechybí klasické modely, které všichni dobře známe ani nové a moderní modely Merkur. Stačí si jen vybrat. Do nabídky jsou také připravovány hnané modely, které mohou být využity v kombinaci s parními stroji.

 

Kompletní nabídku naleznete na www.svetmerkur.cz.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.