Vyhlídkový let je skvělým zážitkem na dlouhou dobu

Vyhlídkový let je skvělým zážitkem na dlouhou dobu

Kdo by nechtěl létat jako pták? Alespoň trochu se přiblížit tomuto odvěkému snu celého lidstva vám pomohou vyhlídkové lety. Takovou atmosféru, jakou prožijete při pohledu z výšky několika tisíc stop na krásy české přírody a českých měst, jen tak něco nenahradí. Říká se, že silný zážitek je dobrý zážitek, jeho intenzitu si můžete sami zvolit podle toho, jaký let si pro své dobrodružství vyberete.

 

Kochejte se skvosty české přírody

Podívat se, jak vypadá Česká republika z ptačí perspektivy, to je asi nejčastější důvod, proč si vyhlídkový let pořídit. Přeci jenom, i když znáte, jak hezký je Karlštejn a jeho okolí, jak vypadá centrum našeho hlavního města, z výšky se všechno jeví trochu odlišně.

 

Je libo trochu adrenalinu?

Pokud si myslíte, že pomalé klouzání nad městy a lesy není nic vzrušujícího, adrenalinové vyhlídkové lety v Praze by vás uspokojit mohly. Nečekejte sice, že budete vybírat střemhlavé pády pár metrů nad zemí nebo kličkovat mezi pražskými věžemi, rychlého letu se dočkáte. Na pár okamžiků si vyzkoušíte i jaké to je být ve stavu beztíže nebo co se děje, když pilotovi vysadí motor za letu. Třešničkou celého letu bude přistání mimo letiště.

 

Co takhle si sám zařídit?

Speciální nabídka, která už není jen tak pro někoho, nabízí upravené vyhlídkové lety. Už nebudete pouze sedět vedle pilota, dívat se z okna a užívat si výšky. Vžijete se do role druhého pilota a zkusíte si, jaké je to mít letadlo ve vlastních rukou. Po nezbytném školení a teoretické přípravě s vámi pilot vzlétne do bezpečné výšky a za jeho rad a pomoci zde převezmete řízení. Zjistíte, že kontrolovat všechny palubní přístroje a měřiče, sledovat, co se děje venku a zachovat u všeho ledový klid, není vůbec snadné. Čeká vás změna letové výšky, zatáčení s letadlem a práce s navigací podle mapy. Zkrátka si vyzkoušíte, jaké je to být opravdovým pilotem.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.