Vyberte si kvalitní prostěradlo a blechy vás už nepokoušou!

Sháníte prostěradla pro svou postel? V klasických, nebo netypických velikostech? Jednolůžko, či dvoulůžko? A to nejdůležitější na závěr, prostěradlo musí být z kvalitního materiálu. Mezi nejoblíbenější stále patří bavlna, froté a jersey. U posledních dvou typů zcela odpadá práce s žehlením, tato prostěradla jsou nemačkavá a nenáročná na praní, nesráží se. Froté navíc chrání matraci před znečištěním. Vyberte si pro sebe to své.

Vyberte si kvalitní prostěradlo a blechy vás už nepokoušou!

 

Klasika je klasika

Bavlna si drží své místo mezi nejpříjemnějšími materiály. V oblékání na ni nedáte dopustit, můžete si ji ale dopřát i na spaní. Pozor však na kvalitu, jen 100% bavlna je pro vaši postel ta pravá, protože je pevná, snadno se nepotrhá a nežmolkovatí. Musíte je však žehlit, což vám může vynahradit výběr jiného typu prostěradla. Froté prostěradla se kromě pohodlností vyznačují i nemačkavostí a vysokou savostí, matraci s nimi zkrátka neušpiníte. A co že je to to „froté“? 80% bavlna a 20% polyester, jejichž mix umožňuje nesrážlivost, pružnost, a v kombinaci s vysokou gramáží také odolnost.

frote

 

Napínací prostěradla s gumou

Velmi oblíbená jsou dnes také jersey prostěradla, která jsou vyrobena z kvalitní 100% bavlny. Jersey prostěradla si zachovávají všechny vlastnosti kvalitní bavlny, oproti běžnému bavlněnému prostěradlu se však liší v pohodlí při upevňování na matraci. Vespod jsou tato napínací prostěradla totiž opatřena gumou, díky níž prostěradlo na matraci drží, takže se neshrnuje a nemusí se stále upravovat. Tak jako u froté prostěradla si můžete vybrat gramáž, tedy hustotu a pevnost látky. Čím vyšší gramáž, tím kvalitnější prostěradlo. Nabízíme froté i jersey prostěradla s gramáží až 190 g/m². Jedna dobrá zpráva na konec: vyšší gramáž se vám příliš neprodraží, řádově se jedná o desítky korun. Raději si připlaťte za kvalitu, než abyste museli platit brzy za nové.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.