Volně stojící vana dodá vaší koupelně nádech luxusu

Chcete-li více než cokoliv jiného podtrhnout relaxační funkci své koupelny, vaše jednoznačná sázka by měla směřovat na vanu volně stojící v prostoru. Nejenom, že bývá prostorově velkorysejší než její zabudované sestřičky, ale nabízí vám možnost obdivovat i její vnější pohledovou část. Celkově pak působí vzdušnějším a uvolněnějším dojmem.

Volně stojící vana dodá vaší koupelně nádech luxusu

Ještě předtím, než si ve vaší domácnosti dobude volně stojící vana své stále místo, ujistěte se, že máte na její instalaci dostatek prostoru. Jen tehdy totiž vynikne a zároveň bude její používání dostatečně komfortní. Nikdo si nechce kvůli jedné koupeli ničit komodu, která se rohem dotýká volně postavené vany.

 

Co by měla splňovat vaše koupelna

A jak poznáte, jestli vaše koupelna vyhovuje zadaných parametrům? Pravidlo je jednoduché: vanu musíte bez problémů obejít z všech stran. Patříte-li mezi náročné zákazníky, kteří však podobnou výhodou nedisponují, nezoufejte.

S trochou šikovnosti vynikne tento typ vany i v menších koupelnách. Ke stěně jednoduše přisaďte jednu z kratších stěn. Vana tak zůstane přístupná ze tří stran a zároveň ušetříte na náročné instalaci volně stojící baterie a přívodu vody a odpadu.

 

I podstavec může být řešením

Někdy je však problém docela jinde než v nedostačujících rozměrech místnosti. Mnoho lidí například nepočítá s hmotností takové vany. Jen váha vašeho těla a vody zatíží podlahu cca 200 kilogramy. A poctivá vana z litého mramoru pak přidá dalších 130 kg. Nejste-li si jistí nosností své podlahy, volte raději lehčí (a také levnější) provedení z akrylátu nebo kompozitu.

A potíže mohou nastat také s vedením odpadu. Absolutně nezbytné je dodržení minimálního sklonu 3 cm na každý metr odpadu. Tuto nepříjemnost však můžete jednoduše vyřešit umístěným volně stojící vany na praktický a zároveň velmi dekorativní stupínek.

Zajímá vás, jaké vany jsou zrovna trendy nebo hledáte jiné vybavení pro svoji koupelnu? Nechte se okouzlit širokou nabídkou na stránkách Hezkakoupelna.cz.

 
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.