Víte, jaký alkohol zvolit pro významné události?

Víte, jaký alkohol zvolit pro významné události?

Pořádáte rodinnou večeři, svatební hostinu nebo oslavu významného výročí a přemýšlíte nad tím, co nabídnete svým hostům k pití? Možností je opravdu mnoho. Záleží zejména na podávaném menu a vašich preferencích. Vždy se však hlavně zaměřte na kvalitu podávaného alkoholu. Kvalitní destiláty a vína jsou základ úspěchu.

 

Co na začátek?

Na začátku každé významné události se podává přípitek neboli aperitiv. Přípitek má za úkol odstranit prvotní nervozitu a povzbudit chuťové buňky. A jaký přípitek pro hosty vybrat? Nejčastěji se pro přípitek používají šumivá vína a sekty, které je nutné podávat do vysokých sklenic typu flétna, aby bublinky vydržely dlouhou dobu. Můžete zvolit také pravé šampaňské, které se pěstuje a lisuje ve francouzské oblasti Champagne. Skleničku nezapomeňte oživit čerstvými jahodami. Jako ostřejší přípitek se pak hodí gin nebo vermut.

 

Hlavní chod a pití

K hlavnímu chodu se nejčastěji popíjejí červená a bílá vína. A kterou barvu zvolit? Červená vína se hodí především k tmavým masům, jako je hovězí či vepřové. Z červených vín je nejoblíbenější Merlot či Cabernet Sauvignon. Bílá vína jsou pak vhodná k lehčím pokrmům a bílým masům, z nichž mezi nejoblíbenější se řadí Ryzlink či Chardonnay. K vínu je vhodné servírovat i minerální vodu, díky které se vyhnete případným bolestem hlavy. Pro abstinenty pak obstarejte ovocné šťávy či jiné nealkoholické nápoje.

 

Vhodné digestivy

Po jídle pak dopřejte hostům vhodný digestiv, který má za úkol podpořit trávení. Mezi vhodné digestivy se řadí zejména kvalitní destiláty, jako například koňak, whisky, vodka, absinth či bylinné likéry. Vhodné je sáhnout alespoň po dvou druzích a dát tak hostům možnost výběru. Široký sortiment prémiového alkoholu, ale i nealkoholických nápojů můžete najít na e-shopu Premier Wines & Spirits.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.