Už jste vyzkoušeli jízdu na koni?

Kdo kdy okusil jízdu na koni, potvrdí, že není nic lepšího než se dívat na svět z koňského sedla. I proto počet zájemců o jezdectví vzrůstá. Nechcete se k nim připojit?

Už jste vyzkoušeli jízdu na koni?

Zřejmě každý zná závěrečnou romantickou scénu z věhlasné pohádky Tři oříšky pro Popelku, ve které se Popelka v nádherných svatebních šatech prohání na svém Juráškovi na zasněžené pláni. Pokaždé, když se na tyto záběry dívám, mám sto chutí vyběhnout na louku, nasednout na koně a s věrtem v zádech si alespoň chvilku nechat čechrat vlasy. Vypadá to jednoduše a lehce, ale zas tak jednoduché to není. Jízdu na koni je samozřejmě zapotřebí se naučit.

 

Proč jezdit na koni?

Důvodů, proč jezdit na koni, je celá řada. Jízda na koni člověku pomáhá, a to jak po fyzické, tak psychické stránce. Má pozitivní vliv na držení těla, jež navíc zpevňuje, rovná páteř a jízda na koni je dokonce doporučuje ženám pokoušejícím se o miminko. A nemocným, hendikepovaným a postiženým koně zase pomáhají se s jejich postižením vyrovnat.

 

Jízda na koni uklidňuje

Především ale jízda na koni neskutečně uklidňuje a napomáhá zapomenout na všechny starosti všedního dne. „Není nic krásnějšího a odpočinkovějšího než po náročném pracovním dni strávit podvečer na koni, v jehož sedle si odpočinete lépe než ve vířivce,“ jak vám potvrdí nejeden manažer či podnikatel, který se v koních již našel. A vy ho můžete následovat.

 

Staňte se členem jezdeckého klubu

Jak s jízdou na koni začít? Prvním krokem je obrátit se na nějaký kvalitní jezdecký klub. Ten by měl disponovat jednak odborným personálem, ale i klidnými a vycvičenými koňmi vybavenými správnou a bezpečnou výbavou. Bezpečnost svěřenců i koníků samotných by vždy měla být na prvním místě.

 

Stoprocentní pozornost

Začátečníkovi, který se mnohdy ani neudrží v sedle, by proto instruktor měl věnovat veškerou svou pozornost. Za všech okolností musí mít oči na šťopkách a nespouštět koně se žákem z dohledu stejně jako ho nesmí pouštět na vyjížďku samotného či s nedostatečně zkušeným jezdcem.

 

Vyzkoušejte klub Equestrians

Navýsost profesionální instruktory, kteří navíc svou práci a zvířata jako taková opravdu milují a vykonávají ji s tím nejvyšším zanícením, najdete například v pražském jezdeckém klubu Equestrians. V blízkosti zámku Dobříš ve Středočeském kraji na vás čeká moderní jezdařský areál o rozloze 18 hektarů s 9 hektary travnatých výběhů!

 

Anglický styl jízdy, to je parkur a drezura

Specializací klubu je tzv. anglický styl ježdění se zaměřením na parkur a drezuru. Profesionální trenéři a instruktoři mají pod svými ochrannými křídly koně samotné, ale především začínající mladé jezdce.

 

Jak jezdit na koni

Klub je partnerem skokových závodů ve Zduchovicích a spolu s dalšími nadšenci vytvořili velmi inspirativní stránky na téma, jak začít jezdit na koni, jež jsou takovým malým rádcem pro všechny, kteří chtějí s koňmi začít. Zapálené začátečníky nasměrují správným směrem a poradí jim, jak na to. Upozorní je, nač si dát pozor, jak vybrat bezpečné vybavení, koně a podobně. Bez toho se totiž v jezdectví neobejdete.

 

Nakupujte na equestrians.cz

Bezpečné vybavení je samozřejmě základem. Co se jeho výběru týče, rozhodně se vyplatí vsadit na kvalitu. Velký výběr všech nezbytností, a to jak pro jezdce, tak pro koně, nabízí například e-shop klubu Equestrians, na němž aktuálně najdete velké slevy za značku Animo, což je jedna z předních značek specializující se na jezdecké potřeby.

 

Personál pomůže s výběrem i odborně poradí

V nabídce za velmi příznivé ceny najdete nadmíru kvalitní podsedlové dečky, rajtky, jezdecké podkolenky, rajtky, saka, trička, svetry, zkrátka vše, bez čeho se vaše pohodlná jízda neobejde. Nakupovat navíc můžete nejenom na zmíněném e-shopu, ale i v kamenném obchodě v Praze – Radotíně. Vzhledem k tomu, že personál e-shopu i kamenného obchodu je tvořen skutečnými aktivními jezdci, můžete si být jisti, že k vašemu nákupu připojí i nadmíru odbornou radu. Od skutečných profesionálů se tak můžete začít učit přímo v obchodě.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.