Rajský Mauricius

Říká se, že když ostrov navštívil spisovatel Mark Twain, měl později své zážitky zformulovat do jediné věty, která zněla: „Bůh nejprve stvořil Mauricius a až potom ráj.“ Některé zdroje to sice vyvracejí, ale místní domorodci se slavným spisovatelem souhlasí. A turisté, kteří toto magické místo navštíví, jakbysmet.

Rajský Mauricius

Pláž s bílým pískem, azurově modrá voda, nějaká ta kokosová palma v pozadí. Obrázek, který možná znáte z monitoru svého počítače. A zde ho můžete mít v reálu. K tomu jedinečná flóra a fauna, panenská příroda, bohatý podmořský svět. Odpočinek v houpací síti ve stínu palmy, v ruce kokosový ořech se zapíchnutým brčkem, ze kterého občas usrknete lahodný doušek, klid, pohoda, slunce. Tato atmosféra se té rajské hodně přibližuje. Ne nadarmo se Mauriciu přezdívá klenot Indického oceánu.

 

Tyrkysové zátoky, krátery i vodopády

Mauricius je ostrovní stát v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu s překrásným asi 300 km dlouhým pobřežím obklopeným jedinečným korálovým útesem, ostrov Rodrigue a několik menších ostrovů. Nemyslete si ale, že sem přijedete, lehnete si na pláž a po týdnu se z ní zvednete a vrátíte se domů. To by totiž byla nevýslovná škoda. Ostrov toho nabízí tolik, že jen sestavit itinerář výletů může být oříškem. Navštívit můžete tyrkysové zátoky, svěží zahrady, krátery i vodopády. Při svých výletech budete téměř na každém kroku potkávat opravdu bohatou faunu – exotické druhy ptactva, opice, v moři pak spoustu ryb, korálů a živočichů, které nenajdete nikde jinde na světě.

 

Příroda i historie

Můžete si udělat i výlet k zeleným vrcholkům hor. Cestou budete míjet malebné řeky i políčka s cukrovou třtinou. Za návštěvu určitě stojí i hinduistické památky jako posvátné jezero Grand Bassin a socha boha Šivy vysoká 32 metrů. K tomu národní parky s atraktivní flórou včetně vyhlášené botanické zahrady Pamplempousses a barevné písky Sharamel s vodopády. Věnovat se ale můžete třeba podmořskému rybolovu, potápět se, šnorchlovat nebo si zahrát golf na jednom ze šesti 18ti jamkových hřišť. A rozhodně se nevyhýbejte vybraným lahůdkám výtečné indické, francouzské a čínské kuchyně servírované v kreolském stylu. No, není to ráj? Dovolená Mauricius se bezpochyby zařadí mezi ty, na které hned tak nezapomenete.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.