3 kroky, jak docílit krásných vlasů

Jen málokterá žena je stoprocentně spokojena se svými vlasy. Ta co má vlnité by chtěla rovné, krátkovláska touží po dlouhé hřívě, brunetka si přeje být blondýnkou. Všechny tyto změny, kterými se snažíme docílit našich ideálních představ, však představují pro naši kštici ohromnou zátěž. Proto bychom se v první řadě měli soustředit na to, aby naše vlasy byly hlavně zdravé – bez ohledu na jejich barvu, strukturu nebo délku.

3 kroky, jak docílit krásných vlasů

Správné mytí

Krása, vitalita a lesk naší hřívy závisí na tom, jak velkou péči jí věnujeme. Všechno začíná už samotným mytím vlasů, které tvoří základ dobrého účesu. Jestli si myslíte, že to není žádná velká věda, pak vás vyvedeme z omylu, většina z nás se totiž při mytí dopouští celé řady chyb. K těm nejčastějším patří nesprávně nastavená teplota vody – horká urychluje maštění a studená zase špatně smývá produkty. Ideální je proto vlažná, která odpovídá teplotě našeho těla. Zlatou střední cestu praktikujte, i pokud jde o frekvenci mytí – každé dva až tři dny je optimum.

 

Kvalitní produkty

Sáhněte po kvalitních produktech, které jsou určené pro váš typ vlasů. Ujasněte si proto, do jaké kategorie vaše kštice spadá, jestli se více mastí nebo je naopak spíš suchá. Podle toho pak vybírejte nejen šampon na vlasy, ale i další pečující přípravky. Žádné mytí by se nemělo obejít ani bez kondicionéru, který dodá potřebnou výživu. A alespoň jednou týdně pak použijte masku na vlasy, která poskytne nezbytnou hydrataci a zároveň i ochranu před vnějšími škodlivými vlivy.

 

Šetrná péče

Snažte se vybírat produkty od jedné značky a ideálně i z jedné řady. Jsou totiž sestavené tak, aby se vzájemně doplňovaly. Nejlepší službu vám prokáže přírodní vlasová kosmetika, která neobsahuje žádnou zbytečně zatěžující chemii. Protože se však s takovými přípravky v poslední době doslova roztrhl pytel, je někdy obtížné najít ty opravdu kvalitní. Usnadnit orientaci vám pomohou certifikáty, které garantují, že výrobky neobsahují zdraví škodlivé složky, jako jsou parabeny, sulfáty, syntetické parfémy nebo barviva. Nemusíte se proto bát, že by na vaší hřívě napáchaly nějakou neplechu. Dobrým vodítkem je certifikát ECOCERT – produkty takto označené totiž splňují velice přísné požadavky. Pyšní se jím třeba řada Maraes od značky Kaaral, která nabízí výživné i ochranné produkty, ale i účinné a bezpečné barvy na vlasy. Tak, investujte do krásy a zdraví vašich vlasů, ať se stanou vaší nejkrásnější ozdobou!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.